08 February, 2012
Väike Maroko ots
Et siis oli lamp plaan, 10'ks päevaks, sõita Marokosse, odavlennu firma, Ryanairiga. Hinnad üliodavad ja plaanid mõnusad.
Minek läbi Girona (Hispaanias) ja tagasitulek läbi Düsseldorfi (Saksamaa). Lennuhinnad olid ikka utoopiliselt sooduka peal. Kui sõita Sebe bussiga 2x Tartust Tallinnasse ja tagasi ning maksta selle eest 40 euri, siis Gironasse saab täpselt sama hinnaga, piinlik, kas pole?! :) Muidugi eraldi hotellide broneeringud pluss söömis-joomis vajaduste rahuldamine.
Kottide pakkimine oli ikka ka omaette tegu. Kuna ei tahtnud pagasi eest ekstra maksta, siis otsustasime reisida vaid käsipagasiga, mille mõõdud on naisterahva jaoks ikka vastikult pisikesed. Oleks ju tarvis kehakreemi, kätekreemi, näokreemi, kannakreemi...jne!!!! Kaasa sai võtta vaid 1L vedelikke ja iga pudel ei tohtinud olla suurem kui 100ml. Otsustasin siis juba üldse mitte kreeme pakkida ja kõik hoopiski kohapealt soetada. Minu kott nägi välja nagu gloobus, aga sain ikka turvaväravatest edukalt läbi. Hingasin kergendatult! Muidugi oli väravas see sama kutt (Marko), kes on olnud peaaegu iga lennu juures, kuhu ma eelmisel aastal lennanud olen. Vaatab juba kahtlaselt, umbes „jälle sa siin, Kaili Viigipuu“, aga, mis teha, kui tung reisida on suur :)
Lend, Tallinn-Girona läks ilusti. 3 tundi ja kohal! Lootsime, et jõuame bussile, mis viiks meid Gironasse, kuid kahjuks jäime sellest maha ning järgmise bussini oleks olnud juba liialt pikk aeg, et oodata. Võtsime takso, mis pidi maksma 28 euri Gironasse, meie hotellini. Sõidu ajal küsis hispaanlasest, tüsedavõitu taksojuht, et kas oleme puhkusel, saades vastuseks „jah“, keeras ta hinna kohapeale jõudes 30 euri peale. Seega 2 euri puhtalt tema taskusse. Loodan, et ta vähemalt ostis teenitud raha eest midagi ilusat oma kahele pojale, kelle pilti ma taksos ilutsemas nägin!!
Hotell oli OK! Tuba nagu ikka vannitoa ja rõduga. Seal hotellis oli isegi mingi oma ZEN keskus, kahe tooli ja ühe laua ning tuhatoosiga, mis kohe kindlasti talveperioodil ei tööta, eksole! Hommikusööki, me ei võtnud, sest pidasime targemaks kuskil lahedas Girona kohvikus einestada. Leidsimegi ühe hea koha, kus pakuti ka pizzat!!
Kõhud täis jalutasime vanalinna suunas ning äkki jäi pilk pidama ühel kingapoel. Astusime sisse, proovisin mitmeid saapaid, aga ühedki polnud päris need, minu omad. Viimasena proovisin pruune, kulutatud, neetidega saapaid, mis sobisid imehästi ja maksid imevähe - kümpa. Niisiis uued saapad jalas ja mu 5 aastat vanad Väikse-Muki saapad prügikastis, asusingi Girona vanalinna vallutama. Treppidest üles, katedraali juurde, vaateplatvormile ning tagasi alla. Väike hispaanlastele omane veinike kuskil kohvikus ning jälle edasi. Jõudsime käia veel shoppamas H&M's, kus olid taaskord ulmelised aled. Ilm aga kiskus seal minut minutilt tuulisemaks ja ka bussi kellaaeg hakkas peale tiksuma. Seega käisime toidupoest läbi, ostsime lennujaama pikniku tarbeks maitsvat õhukest hispaania sinki, emmentali juustu ning maasikaid.
Bussijaama jõudes polnud Hispaaniale kohaselt bussi ees. Ka täpselt 16:00 nagu see oleks pidanud saabuma polnud veel bussi. Buss tuli manjaaaaaana, hilinemisega. Pool tundi sõitu ja lennukas me olimegi. Kuna oli aega, tegime plaanitud pikniku, juustu ja singiga. Maasikad maitsesid ikka ka väga ilusti, veebruari kuus :)
Lend möödus väikeste raputamistega, kuid kiiresti. Marrakeshi jõudes võtsime bussi nr. 19 kesklinna ja sealt edasi takso oma hotellini. Hotelliks oli riaad ehk siis traditsiooniline maroko maja või palee koos aia või õuega. Meie toaks sai konkreetne pime ning jahe kindlus või lausa koobas. Toal on 4 ust ning need saab lukustada kuldse tabalukuga.
Olles asjad tuppa ära pannud, otsustasime minna sööma. Keerlesime siin tolmustel tänavatel kuni leidsime mingi koha. Sõime ja asusime tagasi hotelli poole ning tuttu.
Noh, mõtlen siin endamisi Kadri peale, kes käib vaid 5* hotellides ja tarbib kõike, mis on All Inclusive, et kui ta peaks sellises jahedas koopas ööbima, siis ilmselt ta ei ööbikski vaid jalutaks öö läbi linnas ning ootaks kannatamatult tagasilendu (no offence). Ja Kadri, sulle veel teadmiseks, et hotelli sissepääsu ees ei ole ühtegi purskkaevu ning maja taga pole ühtegi bassut. Siseneme kitsalt tänavalt otse punase müüri sisse, kuhu on kunagi juhuslikult ehitatud uks :)
Täna siis sõime hommikusöögi ning kablutasime linna peale. Tolmune kuid soosu. Sattusime ikka väga huvitavatesse kohtadesse, mida minu silmad veel polnud näinud – kõige meeldejäävamaks osutus kanade muna- ja tapamaja, kus ühest putkast saad osta kaaluga 2 kana ja järmises putkas tehakse see tiivuline hetkega lihaks. Märksõnaks võiks olla ökonoomne majandamine. Tegime ka paar ostu, jõime värskelt pressitud apelsini mahla, sõime kohvikutes ja pildistasime palju.
Nüüd siis olemegi läbi väikeste eksimiste, kus iga kohalik puberteediealine poisike tahtis meile teed juhatada, öeldes stamp lauseid - “there is nothing”, “street ends there”, “follow me”, “I know!!”. Tead sa jeeee - mees!!! Tahad vaid väikest taskuraha teenida.
Nüüd siis tagasi hotellis, aia tsill.
Homme plaan võtta buss ja Agadiri poole ajama!
Kirjutamisteni, Kails
PS!Piltide lisamiseks on nett liiga aeglane, kahjuks! Viva la Morocco :)
06 December, 2010
Kodu poole!
03 November, 2010
Siin Türgis tunnen ennast ikka väga hästi võibolla, et liigagi hästi..
Eelmine reede oli siin suur püha. Inimesed tööl ei käinud ja linn oli rahvast täis. Eelmisel väga vihmasel päeval leidsid Natti ja Erdogan endale lõppude lõpuks uue üürika. Eelmisest, kus nad olid elanud aasta ja pool, pidid nad välja kolim kuna omaniku naine soovis sinna elama asuda. Põhjuseks abielulahutus.
Nii me ärkasime pühahõngulisel reedel (ja tegelikult on siin islamimaal reeded alati pühapäevad) sõime hommikusöögi ja kellelgi polnud plaanis kuskile kolima veel hakata. Nagu ikka, aega on selle kiire asjaga. Kuid siis, endilegi üllatuseks hakkasime me Nattiga kogu köögikraami entusiastlikult pakkima. Oli tunne, et läheb vist kolimiseks. Kell 17:00 sõitis maja ette suur kastiga auto (pealt lahtine). Hakati siis kogu seda janti auto peale laduma. Peale autojuhi tuli appi veel üks kõhna mees ja Erdogani lapsepõlve sõber. Meie Nattiga juhtisime ainult tähelepanu õrnadele kastikestele, mis olid täis klaase ja taldrikuid. Eks selle pooleteist aastaga ole kogunenud palju asju! Mööblit ja kodumasinaid. See kõhnake mees tassis, meie suureks üllatuseks, need kõige raskemad asjad. Külmkapi, pesumasina ja pliidi võttis onu endale lihtsalt selga. Kinnitas need enda ümber mingi nöörijupiga ning lihtsalt tassis. Muidugi ükshaaval :) Kui auto sai asju täis, pidid ju aitajad ka end kuskile mahutama. Kõhna mees sõitis meie uue kodu ette oma elekrilise võrriga. Kastiauto esiistmele mahtus vaid 3 inimest. No me pressisime 4 – autojuht, Erdogan, Natti ja mina. Kuid üle jäi veel Erdogani sõber. Nagu siin vist kolimisel tavaks võivad inimesed ka kastis sõita. Seega upitas tema end kogu kupatuse peale istuma ning sõit võis alata.
Kuna uus kodu ei asunud väga kaugel vanast, siis maanteekiirust me üles võtma ei pidanud. Ilmselt kastisistuja õnneks :) Kohale jõudes laadisime auto tühjaks ja hakkasime asju lahti pakkima. Pakkimine võttis aega 1 päev. Vahepeal me muidugi magasime ka. Uus kodu asub eestimõistes umbes 1,5 korruse kõrgusel. Enne elasid nad 0-korrusel, mis tähendab maaga samal tasapinnal. Türgi mõistes elavad nad nüüd esimesel korrusel. Kodus on koridor, kolm tuba, köök, 2 WC-d ja umbes 20 meetrit rõdu. Suurim tuba on nüüd siis elu-ja söögituba, kaks väiksemat magamistoad (üks kuulub mulle :)). Korteril on 2 WC-d, sest üks neist on euroopastiilis ja teine türgistiilis tualett. Türgistiilis tähendab siis auku põrandas. Kuna selle wc uks oli kahtlaselt katki, siis Natti keelas tolle kasutamise, mitte, et me Nattiga kasutaks seda.
Ooo siia vahele tuli üks jutt meelde. Käisime Nattiga kesklinnas ükspäev ja mul oli tungiv vajadus WC-sse minna. Just enne oli An-le öelnud, et ma loodan, et kui vetsu leian, siis mitte selle augu. Ja nooo muidugi, küsisin ühest kebabi kohast tualetti, mis tuli välja, et oli see türgi variant. Hädaldasin seal natuke Nattile, et ma ei oska seda kasutada, et otsime uue koha. Aga mis seal ikka, sain paar julgustavat sõna ja instruktsioonid ning „sõit“ võis alata. Pärast tänasin kebabionu, endal irve näos, et ära tegin :)
Laupäeval tulid külalised – Erdogani õde Selma ja ta boyfriend Mehmet. Neil oli pühapäeval ülikoolis mingi õpetajatele mõeldud eksam. Laupäeval oli meil pühasöömaaeg kõik koos ja varajane magama minek, sest eksamiks peab ju välja puhkama. Meie käisime Nattiga pühapäeval turul, sest nüüd uue kodu lähedal on bazaar iga jumala päev avatud. Turult tagasi tulles, nägime, et ka külalised on juba eksamilt tagasi, kuid üks neist on kadunud ning teine ja Erdogan pusivad türgistiilis WC ukse kallal. Mm ...Selma jäi sinna kinni!! Peale pikka, umbes 45 minutilist muukimist, saadi uks lahti ja külaline välja.
Nüüd siis veidi teist juttu. Kui nüüd väga aus olla, siis mind võib arvatavasti kodumaa pinnal näha järgmisel nädalal. Eeldatavasti juba esmaspäeval. Lend on mul hetkel vaid kuni Istanbulini, ses suhtes, et eks ma siis vaatan, kuhu ma sealt edasi lendan :) Algselt oli mu plaan Brüsselisse lennata, kuid see plaan jäi nüüd katki hetkeks, seega pidasin paremaks korraks koju kiigata.
Nüüd kui veel veidi ausam olla, siis ma ei taha veel koju tulla. Külm, ilmselt ka teadmatus ja eestlased hirmutavad! No offence nagu, aga nii see kahjuks on..
Ja kui ma nüüd natuke veel ausam üritan olla meie kõigi vastu, ka enda, siis ega see reisimis- ning seiklusjanu veel kustutatud pole..eks näis kui kaua ma ühes kohas vastu pean :)
Aga siis järgmisel nädalal võib minuga telefonitsi taas ühenduses olla. Võib mind külla kutsuda ja ise vaatama tulla :)
Võtan Päikese kaasa!!!
Kaili
Pılte pole kahjuks :(
24 October, 2010
Kogu oktoobri lugu ja nüüdseks pool aastat juba kodust eemal..
04 October, 2010
27 September, 2010
27.september - 5 kuud Kreetal..malaka
06 September, 2010
Nii palju juttu ühekorraga, ise ka ei usu..
Subscribe to:
Posts (Atom)