27 September, 2010

27.september - 5 kuud Kreetal..malaka

Pole siia juba päris ammu miskit postitanud. Pole olnud seda kirjutamise soont viimasel ajal. Mitte, et asju poleks juhtunud. Nüüd siis, vist võtsin end natuke kokku ja kirjutan paar rida juttu. Tegelikult käib meil siin äge kaklus pidevalt tiimis. Meie tiimiliidril pole õrna aimugi kuidas üht gruppi juhtida. Eks meil kõigil ole oma karakter ja omad reageeringud erinevates olukordades.Tema, aga suhtub kõigisse nagu me oleksime ühe puuga löödud. Ja kuskilmaal lõppeb ju kõigil kannatus. Ja nii uskumatu kui see ka pole, minu kannatus sai otsa sel teisipäeval. Meil oli järjekordne nädala koosolek, kus saame kõik, mis vaveab südant, ära rääkida. Nii ma siis alustasin oma juttu kaunilt ja viisakalt, seoses ekstra vabade päevade osas. Kõik 12 Fly liikmed on saanud palju vabu päevi, sest neid on külastanud nende vanemad, boyfriendid ja niisama sõbrad. Ega see pole ju minu süü, et keegi mind siia vaatama pole tulnud, onju sõbrad! Nii ma siis soovitasin tiimiliidrile viisakalt ka mulle paar vaba päeva kirj a panna. Teama aga lahkelt vastas, et seoses minu hilinemistega, ei ole ma vaba päeva välja teeninud. Ka mina olin lahke vastama, et mismõttes nagu? See, kui ma hilinen 2 kuni 5 minutit hommikusele kokkusaamisele on ju köömes, sest niikuinii me passime see pooltundi niisama ja ootame, et kell 10 tiksusks ja saaksime teadvustust bassu äärde tegema minna. Ja pealekauba on see mul geenides või ma ei tea kus minu sees, et ma lihtsalt hilinen tsipake. Pole absoluutselt vahet, et kui ärkan kasvõi 15 minutit varem üles, ikka see aeg kaob kuskile teadamatusse ja ma hilinen. Arvan, et kõik, kes kunagi minuga kuskil kohtuma on pidanud, teavad seda. Ja veel paremini jagab matsu Karoliinekene, kellega koos elasin ja oh, Kats, ka sa tead, et 5 minutit on köömes :) Ja nii ma siis rahulikult seletasin seal. Seepeale sain vastuseks, et vaatame järgmise nädala pealt (ehk siis nüüd see nädal), et kui ma ei hiline, siis saan ka lõpuks tuleval nädalal 2 ekstra vaba päeva kirja. No mulle tundus see kahtlase kauplemisena. Ja vastasin, et kas me mängime nüüd turgu ja hakkame kauplema vabade päevade osas, kui ma tegelikult olen need kuhjaga välja teeninud. Ja sellega mu kannatus katkeski. Nüüd on mul väga savi, kas saan need vabad päevad või mitte, sest sellise lasteaia järgi pole küll mõtet ootama jääda. Hilinen kui hilinen ja nii ongi. Aga salaja nägin järgmise nädala plaani ja sel olid mu 2 vaba päeva kirjas küll, kuid siin sakslaste süsteemis võib kõik muutuda ühe hetkega. Nii, et ma parem ei loodagi. Mu kannatus katkes ka täna, laupäevasel päeval, kui meil oli kella 12-ne aktiivne mäng (jesver, eesti keeles kõlab see väga veidralt..ää 12-active game siis). Tavaliselt kanname mingeid kostüüme, et bassu ääres teistest inimestest eristuda või siis õhtust showd reklaamida. Kuigi kõik, kes on bassu ääres kannavad ju bikiine, ja me kanname oma töö riietust. No ja täna hommikul ütles see Anka girl, et tänane mängu kostüüm on soovikast. Et siis, kanna mida tahad. Ma tean ju küll, et tegelikult tähendab see, et peab minema kostüümilattu ja endale miskit selga valima, kuid no tõesti polnud mul täna miskit tuju ega tahtmist nendega seda kostüümi mängu mängida. Ja küsisin veel Melissalt, et mis tema siis minu kostüümist täna arvab? Tegelikult kandsin neid samu tööriideid, onju. Ja kui on soovikast, siis ma soovin, et mul oleksid sellised riided seljas nagu mul tol hetkel olid. Ma ei näinud selles väga midagi halba. No ja kui ma siis basseini majakese juurde läksin ja kurja pilgu endalt tabasin ja seejärel küsimuse, et kus on sinu kostüüm. Vastasin, et see ongi mu kostüüm. Soovisin nii ja nii ongi. Tehti nägusid ja värkki. Vivi aga, kellel oli enne seda mängu vesiaeroobika kandis samuti vaid sporditoppi ja lühikesi retuuse. No palun, kuhu te kõik räägite? Kui ühele on lubatud ja teisele pole siis mu meelest olete te liigagi silmakirjalikud, et ise sellest kõigest aru saada. Mis siis veel. Ahjaa sahinad ja salajutud käivad, et hotell sulgetakse 16. või 17. oktoober. Mis siis tähendab, et ka meie töö lõppeb siis. Eks saab täpsemalt teada kahe nädala pärast, millal ja kuhu lendama hakkame, kui me suur boss Ibo siia saarele ükskord tuleb. Aga loodan, et niikui sulgetakse saame paari päeva jooksul siit minema, sest muidu pole siin miskit teha. Hotelli restoran on suletud. Valgustust pole, inimestest rääkimata. Polegi vist veel kirjutanud, et kolisin siin vahepeal oma tuppa. Päris tsill on, ei kurda. Panin pildid ja laste joonistused seinale ning täitsa hubane tuba on mul. Meil siin olid Jessiega väikesed lahkhelid ja siis pidasin paremaks sealt toast salaja kaduda ja oma elu alustada omas toas. Kuid nüüd on meil kõik taas ok. Saame kenasti läbi ja naerame kogu selle 12 Fly töökorralduse üle. Eelmine kord kirjutasin, et käisime Jessie ja Nickyga väljas ning Jessie sai lõuhaagi ühe turvamehe käest. Nüüd siis käisid nad kahekesi väljas. Hommikul tagasi tulles oli Jessie lõug lõhki. Soovitasin tal ikka heaga medical centerisse minna ja kontrollida lasta. Tundus päris sügav haav olevat. No ja nüüd tal siis ongi 3 õmblust lõual. See, aga mis juhtus on kõigile teadmata. Ühel hetkel tantsupõrandal ta lihtsalt katsus oma lõuga ja see oli üleni verine. Ma pakun, et kas lõikas end pudeli või klaasiga või siis hoopiski kukkus kuskil maha. Igatahes on tal nüüd veel üks näopool, mis ristimata. Seega üritame selle üritusega teisipäeval ühelepoole saada. Tegelikult loodan, et siiski miskit ei juhtu! :P Saingi omale 2 vaba päeva sel nädalal..ajeee Kaili

06 September, 2010

Kaugel kui olen ära

Nii palju juttu ühekorraga, ise ka ei usu..

26.august Pole vist veel kirjutanud kreeka tualettidest. Arvan, et ainult kreeklased suudavad selliseid wc-sid ehitada. Näiteks siin hotellis on sellised tualetid, et kui tahad kabiini siseneda, siis saad ukse lahti teha vaid niipalju kuni wc pott sinu soovitud liigutuse peatab. Sest no tõesti polnud ju võimalik planeerida natuke suuremat kabiini. Ja nüüd kui oled omadega kabiinis sees, siis ukse sulgemiseks pead minema kabiini tagumisse nurka. Teine asi, mida siinsete kergenduskohtade juures olen täheldanud on see, et kreeklased ei oska või ei taha ustele lukke panna. Enamik wc-d on ilma lukustuseta. Nii et päris tihti tuleb oma akrobaatilised võimed proovile panna, et takistada kedagi sisenemast sinu privaatkabiini. Unustasin eelmises postituses kirjutada, et vahepeal oli siin hooaja murdepunkt. Seega korraldas 12Fly ja Tui pool-hooaja-peo (half season party) siinses Nimeta baaris (no name bar). Loomulikult olid ka teised tiimid kutsutud. Kaasaarvatud mina ja ka Jessie ning poolakad. Kogu asi oli aga konksuga. Nimelt tuli maksta 22 eurot, mille eest lubati sööki ja ka jooki. No mulle tundus, et 22 euri on ikka liiga palju maksta. Ses suhtes, et siinses hotellis on meile söök ning jook tasuta ju. Milleks pean minema kuskile baari kamba sakslastega? Kuid nüüd tuli äkki välja, et mina olevat suure suuga lubanud minna sinna peole ja, et minuga on arvestatud rahade arvestamisel ja broneeringute tegemisel. Nende kahjuks oli kogu see peo informatsioon ühel koosolekul saksa keeles ning mina ja Jessie ei saanud aru, millest räägitakse. Seega loomulikult kõik saksa tiimiliikmsed noogutasid, et nemad on käpad minema sinna peole. Tehti kiired järeldused, et ka meie oleme siis minemas. Päev varem nõuavad nemad siis minult raha, et davai minek. Seletasin neile olukorda, et ma ei tule kuskile sellise raha eest ja, et tegelikult on see sakslaste pidu ja ma pole väga huvitatud sellest. Rääkisin oma bossiga asjad selgeks, et ma ei pea minema. Ei käinudki! Nüüd aga esmaspäeval tuli tiimiliider Anka ja seletas, et tema maksis mingitest tiimirahadest nüüd nii minu kui Jessie eest selle 22 euri ja ta tahab minult seda raha nüüd saada. No halloo mõistus tule palun koju ma ütlen, et ma ei käinud seal peol, ma ei söönud seda sööki ning ei puutunud jooke. Mille eest ma seda raha nüüd maksma pean?? Ise olid nad rumalavõitu, et natuke pahasti arvetsaid neid asju saksa keeles. Ja veel täna (27.august) kutsus hotelli manager mind ja Jessiet vaibale. Mõtlesime, et mis värk siis nüüd on? Tuli välja, et mõned britid olid trip advisor’i leheküljele natuke negatiivse alatooniga kommentaare postitanud. Lasteklubi kohta ja ka selle kohta, et hotellis pole briti animaatorit ja kõik on vaid sakslastele suunatud. Leppisime siis kokku, et nüüdsest peame alati receptionis olema kui britid hotelli saabuvad. Neid tervitama ja endid tutvustama. Veel see, et ma ei tohi enam teha spordiprogrammi vaid pean koguaeg lasteklubis olema, mis mulle iseenesest täitsa meeldib. Showsid võin teha. Algul ütles ta, et võin teha vaid welcome showd kaasa, kuid nüüdseks teen ikka kõik asjad kaasa. Ei tea, kuid päevad mööduvad kiiremini ja laval olek sobib mulle paremini kui baaris istumine ja brittidega tühjast tähjast rääkimine. Seega väikesed ümberkorraldused me töös. Ja Jessie peab ühinema sprordiprogrammiga, kuid ta pole kohustatud neid läbi viima. Ja Jessie ei tee showsid kaasa, kuna ta ei saa läbi tiimiliidriga. Ma ei saa ikka aru hästi, kuidas nad läbi ei saa. Asi on pigem tahtmises kui selles, et iseloomud ei sobi vms.. Aga nohh, mis teha, kui inimesed ise nii otsustavad, et davai homsest ma ei saa enam nt. Jessiega läbi, siis palun väga millest muust me räägime kui arrogantsist, rumalusest ja respekti puudumisest ning „meeldivast“ tiimitööst, eksju! Aga eks alati saab hullem olla, seega mina võtan asju pool pohhuismusega..ja lasen enamuse kräpi ühest kõrvast sisse ja kui viitsin, siis teisest kõrvast välja :) 3.september No kui miski hakkab päeva algul viltu vedama, siis ikka veab lõpuni välja. Ütleme nii, et paar päeva tagasi külmetasin end ebameeldivalt. Siin olid eelmisel nädalal tuulised ja veel tuulisemad ilmad ning eks ole natuke jahedamaks ka läinud, võrreldes juuni või juuliga. Samuti see neetud, kuid siiski hädavajalik õhukonditsioneer tegi oma tööd liigagi hästi. Seega jah, olen nüüd ametlikult haige ning voodis. Kuid kõigest siiski alguses peale. 1.september peaks olema rõõmupäev - saab kooli minna; hüpleva sammuga; ranits seljas; ema, kiiruga tehtud patsid peas; seljas uusimad riided. Loodan, et paljudel oli selline tore uue alguse päev, sest minul siin saarel vedas kõik maru kiiva. Hommikul hakkasin siit mäest alla sammuma, koos Melissaga, et väike hommikueine võtta ja siis backstage’i miitingule minna. Kuid siinne mäetipp, kus me elame on kiviklibune ning sammude tegemisel tuleb olla tsipa ettevaatlik. No tavaliselt ma olengi, kuid sellel hommikul astusin siiski mingitmoodi kivide peale, hakkasin köhima, sest olen ju tõbine, ja kaotasin tasakaalu nii, et panin põlve ning kämbla maha. Kuna tegu on konkreetse mäega, siis loomulikult libisesin natuke maad veel allapoole. Arvan, et selline katkine põlv oli mul umbes 10, kui mitte rohkem aastat tagasi. Nüüd siis jälle, jah! Verd lahmas, üritasin siis kiiruga tohterdada ja plaasterdada oma põlve, kuid teada värk, et plaastrid mu nahal ei püsi. Ja tegelikult ei taha endale mingeid uusi rante ka, mis päike on võimeline kiiresti tekitama. Nonii, see selleks. Käisin siis söömas ära ja asusin igapäeva tegemiste juurde. Lastel oli kavas spordipäev. Mängisid nad siis korvpalli. Ma mõtlesin, et teen head ja viin neile kandiku jookidega, sest tegu oli kuuma ilmaga. Viisingi! :) Lapsed jõid ja olid õnnelikud. Samuti Nicky, kes on samuti laste animaator, töötab Necermannile, kuid vahel ühineb meie programmiga. Ütlesin, et viin ülejäänud joogid lasteklubisse, et kui keegi on janune, siis tulgu sinna ja mure saab lahendatud. No selged pildid, hakkasin siis sammuma, kuid ohh häda :) Värvitud kallaku peal, mis on libe, sest see on värvitud :S ma libastusin, kuid seekord koos kandikuga, mis oli jooke täis. Mmmmm!! Kõik need joogid olid minu riietel, peale sellist kräshi. Õnneks jäin ise püsti. Kuid lahkusin sealt laste ja Nicky naeru saatel (ise panin ka loomulikult kajakat), riided märjad ning käes tühi kandik. Aeg läks edasi. Pärast lõunasööki läksin backstage’i, et oma asjad võtta. Kuid enne kui sinna jõudsin, peatas mind suur tuulehoog koos üllatusliku uksega. Keegi oli kostüümiruumi ukse natuke irvakile jätnud ning tolle päeva ilm oli erakordselt tuuline, seega paiskus see uks lahti, tabades mu kätt. Oli valus! Peale seda kolmandat ebaõnnestumist, olin natuke ärevuses, et mis siis veel täna juhtuda saab. Sellessuhtes, et õhtul pidi meil Rama Lama Ding Dong show olema. Ootasin huviga, et kukun laval ja murran kaela või tuul lennutab mu vastu seina vms. Kuid ülejäänud päev möödus suuremate viperusteta. Samal päeval külasiasin veel doktoritädi siinses hotellis, et oma köhale ja nohule kiiremaskorras leevendust saada. Tädi vaatas kurku ja kuulas ning kraadis mind. Kraadiklaas näitas 37. Köha kopsus veel pole, kuid kurgus on ebameeldivad plekid ning vaja võtta antibiootikume. Opaaaa! Kohe antibiootikumid peale. Jahh, siin nad ravivad kõike kohe antibiootikumidega. Samas mõtlesin, et selle 4 kuu jooksul on mul köha olnud 3 korda, mis tähendab, et viirus on endiselt mu kehas ja ehk ongi hea, kui võtan antibiotse ning viirus saab korralikult välja ravitud. Vivi tõi mulle siis vajalikud rohud apteegist, mis olid üllatuslikult odavad. Kokku maksis 8.50, mis siinses apteegi maailmas on megaodav. Olen kuulnud lugusid, et arst kirjutab sulle 2 asja ja kui sa lähed apteeki, siis sealne tädi (tegelikult enamasti onu :)) on maru lahke veel 2 rohtu sulle soovitama, mis on hädavajalikud su tervenemis protsessis. Kui muidu oleksid ostnud vaid kaks ravimit ning maksnud u. 15 euri, siis nüüd 4 ravimi eest pead tasuma 50-80 euri, sest sa tahad ju ometi terveks saada. Jahh siinsed apteegid tüssavad inimesi. Nüüd aga nendest minu rohtudest. Nina sprei on fantastiline. Pole varem kohanud sellist spreid, et pihustad vaid hommikul ja õhtul ning terve päev ja öö on nuuskamise mureta. Lausa fantastiline Kreekas nohusse jääda :) Aga aga need antibiootikumid on rohkem nagu „123 lendame rohud“. Tekitavad uimasust. Pean iga 8 tunni tagant 1 tableti tarbima. Peale rohu neelamist lendan oma peaga vahelduva eduga. Uimasus tuleb ja läheb lainetana. Ei oska kirjeldada, kuid selline tunne, et kaelast ülespoole pole midagi, sest pea lendab. Ja tööta siis nii onju. Täna hommikul ärgates, ärkasin kohe ilma peata. Jube veider värk. Käisin alla söömas võtsin veel ühe imerohu ja läksin koosolekule, kuid kuna mu enesetunne oli/on paha, siis anti mulle vaba päev. Nüüd siis kükitan siin teki all ja ootan, et need lennurohud ka mu köhale mõjuma hakkaksid, sest ei jaksa enam köhida ning ka lennata. 6.september Mina, Jessie, Nicky, Stephan ja Vendula otsustasime eile, et läheme kõik koos välja, sest Vendula lahkub järgmisel nädalal. Lühidalt ja kokkuvõtvalt oli selline õhtu, et mina ja Vendula tantsisime kogu õhtu. Jessie ja teised kadusid kuskile ära. Hiljem kuulsin Nickylt, kes oli oma elu kiirema jooksu teinud, et mulle teatama tulla, et Jessie ja Stephan sattusid kaklusesse. Uksehoidja/turvamees lõi Jessiet rusikaga näkku. Stephan suruti põrandale maha. Seda kõik sellepärast, et Stephan keeldus maksmast 11eurot sissepääsu eest. Tegelikult on klubide sissepääsud kõik tasuta siin. Nicky pildus neid turvamehi tuhatoosidega ja seetõttu jooksis kiirelt minema. Hiljem kadus ta ära kuna läks koju, sest kartis, et need turvamehed jälitavad teda. Mina ja Vendula tantsisime endiselt. The end! Rahu ja tervist Kaili

23 August, 2010

13.august ja reede ja 23.august

Ei mina usu seda kolmteist ja reede värkki. Igasugu veidraid asju juhtub igapäevaselt. Näitseks eile või oli see juba üleeile (kõik päevad sulnaduvad väheste öötundide tõttu ühte) tuli Gosia (poola animaator) oma toast välja, mäest alla, treppidest alla, basseinist mööda ja veelkord mäest alla, kuni meiebackstage’ni välja, ühes jalas üks plätu ja teises jalas, plätu teisest paarist. Õnneks need olid mõlemad roosad, kuid siiski erinevad. Mina naersin südamest :D Olukord siinses hotelli riigis on ikka väga veider. Külalistele paistab kõik ilmselt OK olevat, kui telgitagustes on ragistamist küllaga. Ei hakka teid kõigisse detailidesse pühendama, kuid midagi ehk siiski. Viviga on nii, et kunagi ei tea, kuidas ta raegeerib sarnastes situatsioonides. Näiteks keegi kaotas tema patsikummi ära ja ohh seda kisa. Teisel õhtul läks üks Vivi patsikummidest Melissa juustes katki ja siis oli kõik OK. Ei mingit kisa. Vaid no problem. Telgitagustest lahkub üha enam animaatoreid. Homme läheb Gosia minema. Ja järgmisel nädalal veel 4 animaatorit. Hooaja lõpuni jääb meid siia vaid 6. Tuli teadaanne, et hotell suletakse ajavahemikul 20-31 oktoober, mis tähendab, et mina ja Jessie lõpetame ilmselt veelgi varem. Anka, meie peaanimaator on suht sõge peast. Oleme talle mitu korda ütelnud, et ära kasuta sõna backside, kui ta tahab miskit seletada, mis asub su seljataga või siis kui ta tahab rääkida seljast. Sest backside tähendab ju tagumikku. Kuid ei ei, tema ikka lahkelt pikib seda sõna erinevatesse lausetesse. Veel ei tea, mis värk sellega on, et alati kui keegi lahkuma hakkab jääb ta haigeks. Nüüd homme lahkub Gosia ja ta tarkusehammas kasvab ning viimastel päevadel ei saanud ta teha programmi. Põsk nagu hamstril ja valutab hirmsal moel. Olen väga kurb, et ta lahkub, sest tema blondihetked teevad minu päeva :D Hetkel teen endiselt showsid kaasa. Sest nad vajavad inimesi, sest muidu peavad nad showd tegema vaid kolmekesi. Lava näib aga tühi siis. Seega nad ütlesid, et olen alati oodatud showsid tegema ja kuna ma ei oska ei ütelda sellistes situatsioonides, siis otsustasin, et teen ikka kaasa. Ja mulle ju meeldib laval olla. Tulevikus tahan ju ka näitlejaks saada, seega on see hea praktika :) Ja olen palju tunde vaeva näinud ja higi valanud, et neid tantse õppida, seega oleks see muidu kui raisatud aeg. Loomulikult on raske ja keha on väsinud ning enese motiveerimine on üha raskem, kuid 2 kuud on veel jäänud vaid. Kõrghooaeg siin hakkab vaikselt lõppema, hommikul on basseini ääres palju vabu lamamistoole. Paar nädalat tagasi oli raske leida lamamistooli, mis oleks vaba. Arvan, et septembri alguses on kliente veelgi vähem. Kuid tööpäevad jäävad ikka sama pikaks. Sest showsid peab tegema ja ka lasteklubis peab olema. Vahepeal oli meil siin lasteshow. Mina ja Melissa orgunnisime kõgu teema. Tantsud, dekoratsioonid jne. Lapsed nautisid ja meie ka. Muidugi oli jube pikka ja väsitav päev, aga tasus ära. Kogu show teemaks oli ajamasin ja sellega ajas rändamine. Käisime 90-ndates, kus oli Makarena tants, siis 80-ndates oli Supermani tants, 70-ndates Kung Fu, 60-ndates tegime lastega püramiide ja lõpuks rändasime Kiviaega, kus tantsisin kõige pisematega Dinosauruste tantsu. Väga tore oli. Kõigil näod rohelised, aga naerul. Endiselt ootan teie kirju koos shokolaadiga :) Kaili

16 August, 2010

16.august OOOTAN

OOTAN, ET MULLE NÜÜD KIRJU JA PAKIKESI HAKKAKS TULEMA TUVIDE, TIGUDE, JA MUUDE LOOMADEGA. KREEKA MOODI SIIS EESLITEGA. VÕIB KA TAVALIST TEED MÖÖDA LENNUPOSTIGA..JAHH..:) MINU SIINNE AADRESSIKENE ON Kaili Viigipuu (Animation team,Staff room nr. 7), Mareblue Village, Characostres, 70014, Hersonissos, Crete, Hellas, Greece, Europe ET SIIS PLIIATSID PIHKU JA HEAD MÕTTED PABERILE :) NING KALEVI SHOKOLAADID KARPI NING MINU POOLE TEELE.. TÄNUD ETTE JUBA OOTAV KAILS :):):)

05 August, 2010

5.august – veereb nagu herneke

Uskumatu, juba ongi kätte jõudnud august. Aeg ikka lendab. Animaatori ametit jätkub siinmail veel 13-ks nädalaks. Siis on see aeg ümber. Talvel ehk on võimalus minna animaatoriks Egiptusesse, aga ei tea veel nii kaugeid plaane. Sest, et tegelikult tahan ma hoopiski Prantsusmaale ju kolida ja veiniistanduse omanik olla :D Seega elan ühe päeva korraga ja tegelen vaid tänaste probleemidega. Eilsed ja homsed on kas minevik või tulevik. Siin on üks asi, mis mind tõesti marru ajab. Nimelt iga teisipäev on hotelli töölistel võimalik oma voodipesu vahetada, kella 07:00-15:00ni. Minu tööpäev algab aga kell 9 või pool 10 ja hommikust und ei vaheta ma millegi vastu. Eriti veel voodipesu vastu. Teine võimalus tekub mul kella 12:30st kuni 15:00-ni, kui mul on nn. paus. Tänasel teisipäevasel päeval aga oli meie kella kaheteistkümnenene aktiivne mäng basseini ääres nii pikaldane, et lõppes alles 12:45. Seega kiirustasime sööma, et kontoris tagasi olla kell 13:15 ja seejärel harjutada õhtuseks showks. Eriti veel kui me peame sööma koos külalistega, siis sa ei saa kõike taldrikul olevat toitu alla kugistada ja minema kõndida, sest sinu voodipesu vajab endiselt vahetamist. Seega jõudsin kontorisse 13:15. Harjutasime lauspäikese all kuni 14:45-ni. Seejärel kiire koosolek õhtuse programmi osas ja 15:00 bassu äärde teadvustust tegema. Seega mu voodipesu on siiani veel vahetamata. Paha hakkab. Ja ma ei saa mitte midagi teha, et see vahetatud saaks nüüd. Vägagi närviajav faktor. Aga tore on see, et siinoldud aja jooksul, mis on nüüd juba 3 kuud ja paar nädalat pole ma kordagi nahka ajanud. Imekspandav on aga see, kui mitu korda on võimalik ühel inimesel oma nägu ära kõrvetada. Samuti selg. Esmaspäeval käisime mere ääres, vaikses privaatrannas. Loomulikult magasime seal koos Jessiega suud lahti taeva poole ning põlesime tsipake ära. Mu selg on natuke tundlik, aga hetkel mulle meeldib selline olek, sest ma vähemalt saan ka seljale ja kõhule vahelduseks päikest. Tööpäevadel kanname ju t-särki. Käed on küll maru punakaspruunid juba ja ka jalad. Loomulikult lühikste pükste ja plätude rantidega. Eelmisel nädalal lahkus me tiimist 2 liiget. Mara, lasteklubist ja Fyo spordist. Mara jäi viimasel nädalal väga haigeks. Tal oli seljas mingi närv nii püsti, et liikumine oli pea võimatu ning samuti tekkis tal palavik. Sama asi juhtus ka Fyoga. Nimelt on temal mingi kopsujama. Rasv ühes kopsus ja teises kopsus mingid klombid. Lisaks veel südameprobleemid. Seega Fyo hingamine oli väga raske vaevaline. Koju l ehk siis Saksamaale äks ta haiguse tõttu ja sealt edasi Londonisse, kuna ta ülikool hakkab taas. Maral lõppes lihtsalt leping. Aga imelik fakt on see, et nad mõlemad käisid oma viimasel siinoleku nädalal korduvalt haiglas. Loodan, et selline asi kellegi teisega ei juhtu, kes plaanib lahkuda. Aga tegelikult küll, siinsed õhukonditsioneerid on nii tugevad, et võivad närvid haigeks külmetada küll. Väljas ju pea 40 kraadi ja kui tuppa sisened, siis on seal 16 kraadi. Seega selline vaheldus pole organismile ikka väga hea. Isegi tunnen hommikuti, et kurk on kähe ja ajab köhima, kuid ilma kondita ei saa ikka kuidagi oldud. Näiteks eile magama minnes panime kondi tööle 16 kraadi peale, et uinuda saaks. Jessie ütles, et ta lülitab poole öö pealt selle välja. Ise ärkasin öösel kell 03:00 üles, sest lõdisesin külmast. Lülitasin siis välja selle masina. Seejärel ärkasin kell 05:00 uuesti üles kuna tilkusin higist. Nii palav oli. No katsu siis rahulikku und magada nii. Meie nö meeskonna liider on ikka paras (ei tahaks üldse pahasti ütelda, aga ei saa muudmoodi) jobu. Ta ei salli britte. Seega ka Jessiet mitte. Ta pole seda küll avalikult öelnud, kuid tema käitumine ütleb kõik. Ta ei katsugi Jessiet mõista ega teda kuulata. Milline tiimiliider nii käitub? Meie tööga seotud probleemid peaksid olema tema probleemid. Kuid nii see kahjuks pole. Kõik on No problem või, et ära tee sääsest elevanti. Ja tõesti see, kuidas ta Jessiet kohtleb on ikka inetu. Täna käis Jessie hotelli manageri jutul, sest tal on ilmselgelt kõrini 12 Fly all töötamisest. Ta ei taha teha õhtust programmi enam. Ei kõikidele showdele. Mis iseenesest on hea mõte, sest siis oled õhtul kella 18:00-st vaba. Ma tahaks siiski mingeid showsid teha, sest olen ju palju selle nimel higistanud, et neid showsid õppida. Kuigi nad siin raiuvad, et ma pean endale valged balletisussimoodi kingad ostma ja ka mustad kontsad. Kuid ma tõesti ei kavatse jalanõude peale kulutama hakata siis. Arvestades, et pean pärast need kõik ju kohvrisse mahutama. Ja mingi tantsime saksa kompanii heaks pole just mu prioriteet siin. Seega kavatsen ma valivaks muutuda ja valida, kus ma tantsin. Aga kõigepealt vaatame, mis me boss selle peale kostab. Hotelli manager oli nõus kõigega, mis Jessie talle rääkis :) Hetkel on hotellis brittide ülekaal, mis on täitsa tore, aga tänu kuumale pole nad just kõige aktiivsemad. Ainuke asi, mis nad oma lamamistoolidelt püsti ajab on veemängud nagu vesi volley või veepolo (need sõnad kõlavad küll veidralt eesti keeles). Endiselt kõik imestavad, et meil seal seitsme maa ja mere taga, Eestis, on oma keel. Uskumatu eksole!! Ja kui ma veel lisan, et ma räägin inglise, vene, soome ja tonkan ka nats türgi keelt, siis nad lausa avavad oma süüd ja ütlevad ooooooo :) Sest näiteks Jessie räägib vaid inglise keelt (balleti keelt ka :P). Ja üldiselt enamus britid räägivad vaid inglise keelt. Siin üks päev mingi poolakas tahtis minuga hirmsasti vene keelt praktiseerida. No ega ma siis kade polnud. Aga kahjuks oli tema nii purjakil, et kõik sõnad, mis tal suust välja tulid oli üks üldine ööö ja ääää joru. Nii kurb on ikka, kui mõni laps lahkub peale kahte nädalat, mis ta miniklubis on veetnud. Nad saavad nii omaks jopeks minuga ja siis lahkuvad, aga ma jään ikka siia. Muidugi tulevad uued lapsed, aga ikka mõni on kohe nii tarmukas ja nunnu, et ei tahaks lasta neil üldse minna. Aga nemad lähevad siiski. Siis veel selline jutt, et eile läksid Jessie ja Anka (me tiimiliider) nii lõplikult tülli, et ei teagi, kas sellest enam asja saab. Meil pidi eile olema Rama Lama Ding Dong show. Ja oli ka, kuid läbi raskuste. Nimelt 45 minutit enne etendust palus Anka Jessiel kogu tiimile etenduse ajaks jooke tuua baarist. Kuna Jessie polnud veel valmis oma make upi ja kostüümidega, siis ütles ta seda Ankale ja palus, et keegi teine seda teeks. Seejärel lajatas Anka, et Jessie pole mingi animaator (sest, ta ei too jooke??!!)ja kui tema palub jooke tuua, siis seda tuleb ka teha, sest kõik toovad aegajalt jooke jne. Jessie ütles, et see pole tema töö. Ja tegelikult ka pole, sest iga kahe nädala tagant vahetub meil inimene, kes tegeleb jookidega. Sel nädalal pole see Jessie töö. Sellele kõigele järgnes meeletu arutelu ja sõimlemine. Läpuks Jessie küsis Ankalt, et kas ta taheb, et Jessie lahkuks. Ja Anka vastas, et jaaaaa. Seejärel pakkis Jessie oma asjad kokku ja tõmbas lavatagant minema. Ja tema pidi mängima ühte peaosa siis jah. Kui aus olla, siis pole ma varem näinud, et sakslased nii kiiresti siin hotellis mõtleksid ja organiseeriksid. Anka kukkus kõikide tantsude plaane ümber tegema. Andis poolakale Olale peaosa, mille too u 7 minutiga pidi selgeks õppima ja üritas ise seejuures maru rahulik olla. Seesmiselt ta põles. Nüüd siis ongi meil olukord, kus Jessie pole enam tiimis ja Anka on enam kui veendunud, et Jessi läheb koju. Aga seda me veel keegi ei tea, sest teadupärast mina ja Jessie töötame hotellile ning Anka ei saa meile öelda, kes läheb koju ja kes jääb. Nüüd kui kliendid küsivad, kus Jessie on peame vastama, et puhkusel??!! Arulage või jaa? Ses suhtes, et Jessie liigub ikka hotellis ringi. Sööb restoranis, istub baaris ja suhtleb klientidega. Aga Jessie on puhkusel :p Kõige täbaram lugu selle asja juures on veel see, et meie bossi Ibot on võimatu telefoni teel kätte saada. Ta töötab teisel saarel, seega ei saa talle töö juurde või koju ka minna vms. Seega oleme kõik ootel ja ärevuses. Ja mis veel hullem. Täna helistas Jessiele ta õde ja ütles, et Jessie ema on haiglas, suhteliselt ränga haiguse tõttu. Seega, nüüd Jessie isegi tahab koju minna. Aga eks näis, mis sellest kõigest saab..Päris korras siinne olukord just ei ole.. Muidu ikka rõõmsalt edasi, kuigi mu keha on maru väss kõikidest proovidest ja pikaldastest öödest, mis on veedetud harjutades uusi showsid. Ja vehepeal mõtlesin isegi loobuda kõikidest nendest showdest, aga eks näis, mis siin Kreekamaal saama hakkab. Kolm kuud veel jäänud. Olgem siis rõõmsad ja tegutsegem ikka eesmärkide nimel :) Kails

19 July, 2010

19.juuli – seiklusjutte maalt ja merelt

Olen Kreetal olnud, nädala pärast, kolm kuud. Täitsa huvitav kogemus. Kuumus polegi enam nii kuum. Päevasel ajal on vilus ligi 40 kraadi. Ja tõesti, peale päikseloojangut tunnen sellist kergendust, sest riided ei ole mu seljas enam märjad :D Ega ei saa nii, et see blogi tuleb ilma toidujututa.. :P Hotelli toit sakib sajaga. Pole vahet, kas sööd kana, siga, kalkunit, lammast või looma, kõik on ühe maitsega. Ainult kala mõistavad nad teha, aga sellel on ka konks. Filee peaks olema ju ilma luudeta, aga miskipärast leian ma alatihti väikse kalaluu oma kalakese seest. Ja see ei sobi mulle. Puuviljades olen ka pettunud. Õnu nad impordivad kuskilt, seega suht poola õunad on siin. Arbuus on võrratu, aga nektariinid ja virsikud pole üldse nii mahlased kui nad peaksid olema. Näiteks türgi omadega ei anna võrreldagi. Apelsinidest ei tea ma suurt miskit, aga inimesed kiidavad :) Seletan nüüd natuke asja. Siin on siis animaatoritest sakslased, kes töötavad „12 FLY“ firma jaoks, siis on punt inimesi, kes töötavad „Necermanni“ heaks, olgu siis Belgia Necermann, Saksa Necermann või Tšehhi Necermann. Kaks poola tüdrukut töötavad Itaka firmale ja meie Jessiega töötame hotelli heaks. Kõik peaksime olema justkui üks suur meeskond, kuhu kuulub 13 inimest, aga aga aga...Necremann ei taha teha koostööd 12Fly-ga, seega on moodustunud justkui kaks teami. Kohati on päris raske, sest mõttetuid vaidlusi ja suuri argumenteerimisi tuleb ette ikka igapäevaselt. Kes arvab, et oleme kõik üks tiim ja kes arvab, et ei ole. Meie Jessiega ja Itaka tüdrukud teeme koostööd 12Flyga. See tähendab, et teeme nende programmi ja ka õhtuseid showsid. Belglased on kahevahel. Teevad kaasa, siis kui tahavad. Tšehhidel on üldse kahtlased teemad. Kuna meil hotellis tšehhe pole, siis kaks tšikki põhimõtteliselt puhkavad siin juba teist nädalat järjest, aga kuna nende kompanii neid siia saatis ning nood on rahul sellega, et tüdrukutel tööd pole, siis miks ka mitte. Saksa Necermann keeldub , meiega koos töötamast. Seega päris keerulised lood siin. Kes mida tegema peab ja kui palju on väga segane. Hotelli manager teab, et kõik on üks suur perekond ja töö sujub edukalt, aga telgitagustes on hoopiski teised lood. Eriti keeruliseks ajab asja see, et pea animaator Anka on sakslane ja töötab 12Fly heaks. Seega peaksid kõik justkui temale alluma, aga kahjuks nii see ikka pole.. Minu 19 aastane on ikka 19 aastane. Kohati tundub, et tegu on vägagi täiskasvanud inimesega, kuid pahatihti lööb välja lapsikuse ja piirituse noot, mis alatihti on vägagi häiriv. Või ma ei tea võibolla tuleneb see ka sellest, et oleme siiski erinevatest riikidest pärit ning kultuuriline ning ajalooline erinevus lööb liigagi selgesti välja. Jessie, lihtsalt armastab oma nina kõikjale toppida, olla kõigega seotud ning haaratud igast pisimast asjast siin hotellis, mis puudutab inglasi. Näiteks täna (15.juuli) toppis ta oma nina ja ka ülejäänud oma ihuosad võõraste/külaliste lastekasvatusse. Minu mentaliteet ütleb, et see, kuidas keegi oma lapsi kasvatab pole vabsee mu asi. Tema mentaliteet aga ütleb, et kui sa näed, et sinu arvates kasvatab/kohtleb keegi OMA lapsi valesti, siis mine ja õpeta. Eks need britid ole suure suuga ja vahel veel suuremagagi, kui elaski oskaks ette kujutada, kuid kuskilt peaks siiski piirid minema. Ei hakka kogu seda kremplit siin ümber jutustama, liiga keeruliseks läheks kogu see blogi maailm. Terve see nädal oleme harjutanud Pony Express show jaoks. Täna, pühapäeval oli see see kauaoodatud show. Põhimõtteliselt on tegu ühe suure näitemänguga. Minu ja ka Jessie osa oli mängida cowboy’d. Mehi siis nagu. Me arvame, et meie meeskonnas on mõni teine inimene palju rohkem mehe olekuga kui me. Katsu sa oma ruudulise triiksärgi sees oma vorme varjata, onju! Seega jah, mulle väga ei istunud see roll. Aga tehtud see sai, olenemata sellest, et ¾ kogu tunni ajasest showst istusin ma heinapaki otsas. Mis mind, aga väga ebameeldivalt häiris oli lõpuosa, kui nimetati nimesid, kes siis selles Pony Expressis kaasa tegid. Ja minu kord oli ette astuda ning sain omale poola nime Ola. WTF?? Kuna tegu on enamvähem tantsuga, siis mõtlesin, et astun veelkord ette ja saan endale õige nime, kuid ainuke asi, mis kõlaritest kostus oli vaikus. No ma ei tea, mu nimi ei ole ju mingi raketiteadus, arvestades seda, et olen siin nüüd töötanud neli nädalat ehk siis 1 kuu. Natuke hakkas paha küll.. Hetkeseisuga ei salli ma hommikusi ja pärastlõunaseid teadaandeid (vast on ikka selline sõna eesti keeles), basseini ääres. Rivistume kogu tiimiga end üles, tantsime ning kõigepealt räägib sakslane sakasa keeles, siis Jessie või mina inglise keele, poolakas poola keeles ja belglane pratsuse keeles. Nüüd kuidas teile tundub, kas see on ikka õiglane, et eestlane peab teadvustama inglise keeles, kui kõik teised saavad rääkida vabalt omas keeles. Mu meelet see ei ole väga õiglane :) Tavaliselt teen megalühidalt ja ilma naljata, et asi kiiremini lõpule saada. Mikrofoni ma oskan hoida, Koolitantsu kogemustest, aga see, et pead teadvustama briti külalistele midagi nenede keeles koleda aktsendiga ja ilmselt ka vigadega on ikka kole küll..Eks nad saavad ikka aru mu keelest, aga nohh asi on põhimõttes, et kui meil on tiimis nüüdseks kaks inglast, siis miks teha asi koledaks. Ahjaa, tiimis kaks inglast tähendab seda, et sakslane Rudi saadeti Nana Beach hotelli tööle ja sealt tuli meile asemele Fyo, kes on pärit Inglismaalt, kuid räägib puhtalt saksa, prantsuse ja ka hispaania keelt lisaks siis inglise keelele. Vene keelt tonkab ka nats. Aga ta läheb 12 päeva pärast koju tagasi, sest ta leping lõppeb. Siis on meil vaid naistetiim. Ei taha mõeldagi kui palju ma pean hakkama meeste osi mängima showdes.. Paar päeva tagasi tahtis üks inglise perekod mu peale kaebekirja kirjutada, kuna mul polnud aega nende lapse t-särgile laineriga jooni tõmmata. Tegi ära ühe külje, kuid selleks, et teist külge teha peab esimene olema kuiv. No ja andke andeks, polnud nagu minu võimuses või nii seda kiiremini kuivatada. Ma tõesti ei saa aru, kuidas inimsed mõtlevad. Nagu tulen puhkusele ja kukun kaebama. Milleks, kellele?? Kui ma olen puhkusel, siis ei läheks mulle selline asi kordagi. Küsiks laineri ja teeks ise need jooned sinna neetud särgile. Aga see on ausalt hämmastav, kui paljud viitsivad kaebekirju kirjutada, olles puhkusel. Häiriv faktor on see, et kõik mu värvilised riided polegi enam nii värvilised. Pigem tuhmid.Päiksest ja klooriveest. Juhtub ju alatihti, et teen teadvustust bassu ääres ja mõni tiimikaaslane või klient arvab, et on maru naljakas, kui mõni animaator basseini lükata. Enamasti ongi naljakas, sest on ju nii kuum ja tegelikult pole animaatoritel lubatud bassus ujuda. Seega on see vahel kergendus kuumale ja ka magus keelatud vilja maitsta. Aga see kloor rikub riideid silmnähtavalt ja ka jalanõusid. Seega tulen tagasi pooltühja kohvriga :) Ei hakka küll mingeid pooletoobiseid riideid tagasi vedama. Rõõmustav uudis on see, et mu kojusõidupilet makstakse mulle välja. Aga jahh see juhtub alles oktoobri lõpus arvatavasti või novembris. Sakslased on endiselt maailma ebaviisakam rahvus, keda siiani kohanud olen. Pole lihtsalt sõnu. Seepärast ei kirjuta ka pikemalt :) Homme on vaba päev. Üks briti perekod kutsus meid Jessiega akvaariumisse. Või ma ei tea mis selle asja nimi on. Aga eks kirjutan kui käinud olen. Ja siis on muidugi rannatamine. Ei jõua juba ära oodata. Nüüd käidud seal kalasjanduses. Midagi ssurt ja fenomenaalset polnud. Panen mõned paremad pildid ka üles. Maduusid on võrratud ja tore oli haid kohata. Ja kaheksajalg oli ka kaunis. Kuid kala on ikka kala! :D Soojad tervitused kõigile kodumaale, nautige ilmu, mis teil on ja nautige ka ennast :) Kails

12 July, 2010

12.juuli – Nii see eluke siin veereb

MINU KODU Kui ma kunagi kirjutasin totakatest päevitusrantidest, siis nüüdseks on asi väljunud kontrolli alt. Olen endale kahe ja poole nädalaga korralikud varbavaheplätud jalga päevitanud, rääkimata lühikeste pükste rantidest ja sokirantidest ning varrukarantidest. Seega olen ise üks paras RANT! :D ÜKS HOMMIK MEIL VIHMUTAS Nüüdseks olen siis siin hotellis nö elanud 2 ja pool nädalat. On olnud kurbi, õnnelikke, vihaseid ja väga rõõmsaid hetki. Olen alati rõõmus kui söögiaeg kätte jõuab, sest süüa mulle ju meeldib. Kuigi need söögid siin on ikka väga maitsetud ja üheülbalised. Aga arbuus ja väiksed korvikesed, mis on täidetud kohupiima taolise massiga maitsevad küll hästi. Sellel hotellil on oma väike poeke, kus kõik asjad on töötajatele 20% odavamad ning vesi 50% odavam. Mis on ju täitsa OK! Lisaks on meil võimalik baarist terve päeva jooksul saada karastusjooke. Kuigi täna kirjutasime Jessie’ga oma lepingutele alla ja seal seisis, et meil on päeva jooksul ette nähtud 4 karastusjooki ja 2 alkohoolset jooki. No ma ei tea...ma arvan, et see, kes selle lepingu kirjutas ei teadnud ka. Sellessuhtes, et kui siin vaid 4 topsikut vett päevas juua, siis ma oleksin juba ammu kutu. Seega iga kord kui lastega oma programmi alustame, siis käime baarist läbi ja joome seal miskit, et neil ja ka meil veetustust (üks lemmiksõnadest eesti keele sõnavaras) ei tekiks. Oooo ja mis siin hotellis veel on? Laste paradiis (loe: animaatorite paradiis) :) :) :) Jahh kogu päeva vältel saavad lastega pered või siis lapsed ise sealt tellida rämpstoitu - suhkruvatt, hamburger, hot-dog, jäätis (täpselt nagu McDonalds’i oma), popcorn ja veel palju muud. Seega lastega külastame seda kohta tihti :) SAKSA JALKAHULLUD Nüüd räägiks natuke inimestest mu ümber. Kuskilt eelmistest blogidest imbus juba teile infot, et jagan tuba Inglismaalt pärit Jessie’ga. Tema areaa on sprodiga seotud tegevused. No tegelikult ta päris nimi on Jessiemay. Ta on väga tore ja mul on hea meel, et just temaga ühte tuppa sain. Olgugi, et ta vahel võtab igasugu probleeme liiga isiklikult jne. Tegemist on hea inimesega. Ta on 19 aastane, pikka kasvu ja sale. Kuigi korda ta ei hoia ei tee ma sellest suurt numbrit, sest kui aus olla, siis pole ka mul aega, et korda hoida. Seega oleme mõlemad suht põssad :) Inglismaal tegeleb ta tantsimisega, baleriin. Me Jessiega oleme ühest firmast, mille nimi peaks olema SOS ning meilon ühine boss Ibo, keda me täna esimest korda ka reaalselt nägime. Jessie on siin olnud juba 6 nädalat :) HOTELLI TENNISE JA VÕRGUVÄLJAK Ülem animaator on Anka, kelle päris nimi on Ann-Kathrine, 23 aastat vana. Tema teeb kõike! Ohh, ei tahakski kohe temast väga palju kirjutada, sest hetkel ei suuda miskit positiivset ta kohta välja mõelda, seega kogu jutt tuleks ja ilmselt tulebki negatiivne. Ta on animaatorina töötanud 3 aastat ning ka koguaeg korrutab seda, et ta on omaarust siis professionaal. My ass, ma ütlen. Kui tiimi liikmed pöörduvad tema poole probleemiga ning ainuke asi, mida tema suudab vastata on No Problem, siis andke andeks, aga sa ei sobi sellele ametokohale. Klientide ees on ta nägu naerul, kuid see kõik on võltsikord seal näos. Raske on temaga, ta on sakslane. MINA JA NIKCY KESKKONNA TEEMA PÄEVAL LASTEKLUBIS Samuti laste animaator on Mara, Saksamaalt. Tema on nn lasteklubi boss. Tema mulle meeldib. Mara päris nimi on Tamara ning ta on 20-aastane. Ta on lõbus ja ettearvamatu ning lastele see meeldib, mulle ka. Kahjuks ta lahkub juuli lõpus, sest ta leping lõppeb ning ta õde pidi 2 nädalat tagasi sünnitama, kuid siiani vaevleb ning Mara tahab olla seal, kui beebi on sündimas või siis värskelt sündinud. Siis on meil siin tiimis veel Vivi, Saksamaalt. Tema tegevusteks siin on fitness. Seega mööduvad enamus ta päevad all tantsusaalis. Ta on väga tore, toetav ja konkreetne. Tema peiks on meie suur ülemus. Ehkki minu ja Jessie ülemus ta pole. Organiseerib ta kogu siinset tegevust, kas siis läbi Vivi või siis vahel ilmub ta ka ise kohale. HOTELLI BASSU Rudi, kelle tegelik nimi on Rüdiger Erik Rose. Naljakas, kas pole :) Tema teeb ka kõike spordiga seonduvat. Aga ta on oma vanuse kohta, (25) ikka suht kohtlane ja lapsik. Muidu ikka tore HOTELLI TEATER, KUS TOIMUVAD ÕHTUTI SHOWD Selline see tiim siin ongi siis. Sakslastega on väga raske. Ma pole eluski kohanud ebaviisakamaid inimesi kui nemad. Ei taha üldistada, et kõik sakslased on sellised, aga jah „aitäh“ ja „palun“ ei ole nende jaoks väga olulised sõnad. Imelik värk. Täna, esmaspäeval oli meil vaba päev. Käisime Starbeach rannas. Seal on nii mõnus. Põlesime ära nats. Sõitsime bussiga Maliasse. Ostsime show jaoks vajalikke asju. Mina vajasin musti tennasid ja käekella. Nüüd need asjad olemas. Olge tublid ja ma olen ka MINU TOAKAASLANE JESSIEMAY Sauhh, Kaili