19 July, 2010
19.juuli – seiklusjutte maalt ja merelt
12 July, 2010
12.juuli – Nii see eluke siin veereb
05 July, 2010
22.juuni – püksid ja perse; 24.juuni-esmamuljed
Eelmisel korral kirjutasin, et saame järgmisel päeval kokku ühe mehega (Ralph), kes meile tööd lubas. Helistasime talle mitu mitu korda, kuid tundub, et tüüp lasi meid üle. Telefonitsi me teda igatahes kätte ei saanud. Kuid oh üllatust helises me kreeka number õhtul veelkord. Võõras number seekord. No võtsime siis vastu ja meeshääl kukkus seletama. Et leidis ühele meist töö!! Mare Blue Village hotellis, laste ja spordi animaatorina. Et mingu me järgmisee päeva hommikul ehk siis (22.juuni) sinna hotelli ja saage kokku Katjaga, kes on siinsete animaatorite pealik. Veel rääkis palgas ja, et elamine ning söök on tasuta. No üheltpoolt selge nagu, aga teiseltpoolt, kes meile helistas üldse? Siiani ei tea. Niisiis olime maailma suure valiku ees, et kuidas teha pükste ja perse ehk siis minu ja Monika lahutamine kõige valutumaks protsessiks?? Hmm...oleme siin ju selle kahe kuuga ikka väga kõvasti kokku kasvanud. Nagu komplekt, mis tuleb ja läheb kõikjale alati koos. Mõistsime, et ega see kerge olema saa! Noo,kammooon, meil olid isegi šampoonid, palsamid ühised rääkimata deodorandist või telefonist. Niisiis mõtlesime alguses oma peas ja siis mõtlesime koos ka. Kuna Monika plaanis niikuinii varem siit Kreekast lahkuda kui mina, siis tegime suhtkoht ühise otsuse, et mina võtan selle töö vastu ja Monika lahkub varem (mitte küll Eestisse).
Ärkasime siis järgmisel päeval eluvara kell 8 hommikul ülesse ja tegime kiired söögid ja hakkasime seda hotelli siis taga otsima. Juhtnöörideks olime saanud, et kui Hersonissosest (õppisin lõpuks seda linna ime õigesti kirjutama :)) Malia poole minema hakata, siis kohe paremat kätt jääbki. Et mingu me taksoga, taksojuhid teavad. Kuna, aga taksosõit siin Kreetal pole just kõige odavam lõbu, siis läksime jala. No kõndisime, ikka kõndisime, kõndisime veeeeel. Umbes 30min kõndisime, siis helistasime, et pärida veidi täpsemaid koordinaate. Saime teada, et tuleb edasi liikuda. Ni kõndisime siis uuesti veel ja veel ja veel. Siis nägime, et mäe peal on mingi hotell. Läksime siis mäest üles ja nägime, et hotelli nimi oli Golden Village. Läksime alla tagasi ja küsisime ühe meela näoga kreeka bussijuhi käest. Ta ütles, et ikka siitsamast mäest üles peab minema ja siis kohe ongi. No oleks siis võinud küüti ka pakkuda, aga ei tegi vaid oma meelast nägu. No kõmpisime siis taas mäest üles. Päris kõrgele läksime ikka. Ja ega siin siis ei või ju teesid otse teha, ikka kurvilised. Noh igatahes jõudsime hotelli ja saime kokku hoopiski Anka’ga, mitte Katjaga (telefonitsi kaduma läinud). Selgitasime, et mina jään ja, et Monika tuli kaasa, kuna me oleme komplekt :). Anka näitas meile bassut ja rääkisime veel nats juttu. Saime teada, et hakkan ühes toas koos Jessie’ga elama, kes on pärit Inglismaalt. Me aga seletasime Ankale, et peame oma korteri asja korda ajama ja ma pean oma pagasi ära tooma. Veeresime siis mäest alla tagasi koju, meeletu kurbus hinges ja hinge taga ka veel. Et kuidas siis nüüd nii saab ikka, et ma kolin hotelli ja Monika veedab nädala üksi seal korteris. Ega vist väga ei saagi tegelikult. Tegime veel viimased arbuusi söömad ja käisime netis. Pakkisin kohvri, sheerisime pluuse. Ja nukrutsesime natuke, naersime ka ikka ja asusime taaskord sellele pikale teekonnale. Tegelikult võtab see aega vast mingi 45 minutit loivates ja kohvriga ning muidu vast 30 minutit. Seekord kella ei vaadanud lihtsalt asusime teele. Vedisin seda kohvrit mäest üles nii, et käed valusad ja kann ka muidugi. Registreerisin ennast hotelli STAFF liikmeks, sain toa võtme ja väike golfiauto vedas meid mäest üles mu uude tuppa. Jätsime Monikaga hüvasti ja auto viis ta taas alla tagasi. Kurb oli, aga juba homme plaanin talle õhtul külla minna, sest on ju Jaanipäev. Kus sa siis oled üksi Jaanipäeval? Muidgi pean ma kõigepealt vaatama, kuidas mu töögraafik on ja värkki.
Niisiis elan pisikeses toas koos Jessie’ga. Toas sees on vannituba, seinakapp, konditsioneer, 2 voodit, 2 öökapilauda, 1 laud, 3 tooli. Sisse tulles olid Jessie asjad igalpool laiali, aga lubas koristada natuke. Vajaksin küll seda, sest tahaks ju ka oma asjad kappi panna. Puidust lagi on! See tekitab sellise vana maamaja tunde, missest, et väliselt on asi sellest kaugel. Oiii blin, teil pole aimugi tegelikult kus ma nüüd elan!?!?!!!! Mäe otsas elan, konkreetse mäe otsas. Natuke on veel mäe tipuni aega, aga praktiliselt mäe otsas. Mõtlesime kunagi Monikaga siia Kreetale tulles, et tahaks mäe otsa minna. Sai tehtud! Ma arvan, et kui ma siit kunagi lahkun, siis olen ma Sprindikanniga Mägedejumalannast Hirm. Tulen Eestisse ja võtan osa mäkketõusu motokrossist ning võidan neid masinaid kõiki :) Sellised suured plaanid siis ongi...Aga no ausalt, vaadake pildilt seda vaadet merele, kui kõrgel ma tegelikult merest olen. Hea, et mul mägede ega kõrgustega seotud foobiaid pole. No need teed siin hotelli territooriumil on ikka parajad seinad. Mu Isake Loodus siit raudselt rattaga üles ei läheks :P
Järgmine asi, mis mind väga üllatas oli see, et kõik teised animaatorid peale minu ja Jessie on sakslased ning enamus kliendid on sakslased. Suuremjaolt toimub siin asi saksa keeles. Kas on tõesti aeg uus keel ära õppida? Tuleb nii välja vist. Aga õnneks nad ikka räägivad ka inglise keelt, küll oma saksa kurgu aktsendiga, aga siiski. Aga minult ootavad nad vaid inglise keelt. Seega saab kõva praktika olema, arvestades veel seda, et elan inglasest, 19 aastase, tütarlapsega koos, kes on tagatipuks veel baleriin. Aga samas kui mõelda, et olen laste animaator, siis väiksed lapsed oskavad vaid oma keelt, ehk siis saksa keelt. Seega peavad nad nüüd kehakeele ka ära õppima, sest mina saksa keelt ei räägi, veel :P Lapsed pidid tegelikult olema need kõikse paremad õpetajad, seega võtan kõik aga vastu.
Mul nüüd varsti kaks tööpäeva seljataga. Vaja veel teha õhtune programm ja disko. Üleeile õhtul käisin vaatamas nende animaatorite õhtust showprogrammi, mis siis teisipäeviti peaks olema „Welcomeshow“. No ma ei tea, ilmselt on Koolitants mind selles suhtes ära rikkunud, et see, mis showd siin tehti, surus mu silmad kinni ja suu haigutama. Kaheksale taktile on tehtud vaid üks liigutus. Lava tühi. Mõnda tantsu või siis blayback’i tantsis vaid 3 inimest oma kaheksataktiliste liigutsutega. Mõtlesin, et mul oleks piinlik selles programmis tantsida, aga peale showd läksin ja patsutasin õlale ning ütlesin, et ei jõua ära oodata, millal saan ka lavale. Silmakirjalikkuse etalon, aga neile vast jäi mulje, et olen väga aktiivne ja hakkamist täis :P
Päevaplaan näeb välja umbes selline, kuigi see varieerub olenevalt päevast natuke, et hommikut alustame backstage’i kontorist kell 9:30. Kui tahad süüa, siis pead seda tegema enne hommikust meetingut. Seal arutatakse päevaplaan läbi ja minnakse kõik koos aktiivse basseini äärde rahvale päevatutvustust tegema, kell 10:00. Kõigepealt käime ümber bassu ja tervitame rahvast. Siis üks tutvustab ja teised seisavad ning tutvustuste vahel tantsivad kindlat tantsu. Tutvustuse ajal ei ole lubatud päikseprille kanda ning me seisame näoga otse päiksesse. Mul on peale seda tutvustust selline silmavalu, et paha hakkab. Kõikidel teistel on pruunid silmad seega neil on lihtsam seal olla. Tutvustus lõppeb lastele mõeldud tantsuga, et siis koos lastega Kid’s Club’i edasi minna. Olenevalt päevast on seal erinevad tegevused. Eile oli spordipäev ja täna t-särkide värvimine. Homme peaks olema mingi pizza küpsetamine. See kestab kuni kella 12.00-ni. Seejärel tulevad kõik animaatorid kokku bassu äärde ja toimub Coctail Game, mis samuti erineb päevast päeva. Auhinnaks siis kokteil. Eile oli catwalk. Vahtkummist matid olid üksteise külge haagitult vee peale pandud. Inimesed pidid selle nn poodiumi lõpuni jooksma. Täna oli Crazy Animals (kandsin lõvikostüümi :P), mis kujutas endast basseinis silmad kinni seotud inimesi, kes tegid erinevaid loomahääli ning pidid leidma oma loomast paarilise siis. Homme peaks olema ming pallimäng. Seejärel lähme lõunale. Lõuna- ja õhtusöögi ajal peame einestama koos külalistega. Aga minul ja Jessie’l on seda raskem teha, kuna enamus inimesed on sakslased. Seega käime me ringi ja küsime inimestelt, kas nad inglise keelt räägivad. Söögid on maitsetud, aga väljanägemine on väga esteetiline ja hea. Panen alati soola ja pipart juurde.. Seejärel on meil teatri laval kas õhtuste dekoratsioonide valmistamine või siis mingite tantsude või showde harjutamine. Seejärel väike koosolek õhtu osas ja uuesti kella 15:00-st basseini äärne tutvustus. Siis taas olen ma lasteklubis, kus tegevused varieeruvad, kuni 18:00-ni. Seejärel on vaba aeg kuini kas laste diskoni, mis algab 20:00 või siis õhtuse showni, mille ettevalmistus algab 20:30. Ja show ise 21:30. Seejärel on kas täiskasvanutele mõeldud disko või siis vaba. Või siis tund aega järgmisteks showdeks harjutamine kuni kella 1-ni öösel isegi.
Nüüd lõpetan
Kails
20 June, 2010
20.juuni – Lootused ootused
Kaks päeva tagasi kuulsime kodu ukse taga vee solinat. Mõtlesime, et tulekahi on lahti ja tuletõrje kustutab seda. Kui hakkasime uksest välja minema, siis nägime hoopiski rõõmsat vanemat naisterahvast, kellel oli hari ühes käes ja voolava veega voolik teises käes. Tädi pesi trepikoda, ohtra veega. Näitas meile, et paneksime mingi kaltsu endale ukse alla, et muidu tungib vesi tuppa. No mõtlesime, et vahet pole, saabki tuba puhtaks :) Kui läksime trepist alla, siis meeletu ettevaatlikusega, sest muidu oleksime põrandapesu kose all end kasta saanud. Et siis taaskord, midagi uut Kreeka maailmast.
Veel Kreeka maailmast niipalju, et nägime tänaval silti solaarium. Nagu tõsiselt räägite vää? Siin ja solaarium. Pole nagu rohkem sõnugi sellise asja kohta..
Reedel käisime Stalises, mis on siis linn Malia ja Hersonissose vahel, et vaadata olukorda seal. Kas on rohkem liikumist ja saab ehk sealt tööd. No kuna kõik on hetkel jalgpallimaailmas omadega, siis väga liikumist polnud. Aga siiski otsustasime sisse astuda ühte suurde hotelli ja küsida, ehk on miskit pakkuda. Monika küsis, aga receptioni inimesed said aru nagu me küsiks miskit animatsiooni kohta. Seega meie õnn :) Animaator Mimo tuli meiega siis kohtuma ja seletas, et neil ilmselt on vaja töötajaid, et tulgu me õhtul tagasi ja ta kutsub oma bossi hotelli ja siis saame tollega rääkida. Vahepeal käisime korra ka Malias, et kokku saada kahe eesti tüdrukuga, kellega koos seal restos töötasime ning gossipit kuulda :) Tee sinna oli meeletult pikk ja kuum. 40 kraadi ja päike lagipähe. Kohalejõudes selgus, et väga gossipit polegi. No sõitsime siis tagasi koju korra, et õhtul sinna hotelli tagasi minna. Kohtusime selle bossiga. See vend rääkis endale nii vaikselt põske, et mitte mõhkugi ei kuulnud, mis ta rääkis. Selgus, et hetkel pole animaatoreid vaja, aga tal on meile üks teine tööots pakkuda, millest me väga sotti ei saanud, kuid seisnes see mingite CD’de kopeerimises. Talt tuli veel küsimus, et kas me arvuteid oskame kasutada. Vastasime muidugi, et oskame, sama hästi kui oskame vene keelt :) Rääkis veel, et tal pidid olema kiired kirjutajad. No hästi, vahetasime numbreid ja tüüp lubas täna helistada, aga kõnet ootame siiani. Tundub, et see kreeklane lasi meid leebega üle. Aga hetkel veel on lootust, et ehk võtab homme ühendust, sest täna on ikkagi ju pühapäev. Ise mõtlesime veel, et mis siidiisid me siis kopima peame hakkama. Kas on tegu ränga piraatlusega ja tüübil on mingi muusikapood vms? Teine variant oli, et tegu on raudselt mingi pornotööstusega ja tegelt peame sinna hoopiski miskeid hääli peale tegema. Kolmas variant, mis meie meeletu fantaasia välja mõtles oli see, et tegu on lõdvestusmuusikaga ja peame ikkagi hääli tegema, siis merekohinat. Midagi sellist.... shhhhhhhhhhhfffhhhh :) No ei tea, eks siis ole näha..kui ikka on näha..
Animaator, Britta, Malia Beach Hotelist käis meil külas ja palusime, et ta küsiks ka oma bossi käest, kas on vabu töökohti. Ralphil on siin Kreekas 50 hotelli, kus on tema animaatorid, seega tundusid võimalused päris head olema. Helistasime Ralphile ja saame temaga homme kokku, et siis rääkida. Aga telefonis saime teada, et tal on kohe vaja vene ja ingliskeele oskusega animaatorit kuskile siinsamas Hersonissose hotellis. Aga eks paistab siis homme. Vene keelt me ju oskame oskame oskame oskame :)
Nonii, see põserääkija helistas meile nüüd just 5 minutit tagasi ja rääkis, et võibolla tal on meile ikka miskit tööd, aga see selgub nädala jooksul. Ja hoiame ikka ühendust. No hoiame siis..:)
Homme kohtume Ralphiga ja loodame sealt ka miskit head kuulda siis.
Teie hoidke meile ikka pöialt ja varvast, sest seda läheb vaja :)
K&M
14 June, 2010
14.juuni – Mu koduke on tilluke..
08 June, 2010
4.juuni - Harjumine / 7.juuni -
31 May, 2010
27.mai/30.mai/31.mai – kahvliga ja kõigile!
27.mai
Vahepeal on juhuslikult moodustunud 2 uut Kreeka vanasõna..
* Julge Kreeka mehe rind on puhmkarvane!
*Kus viga näed laita, seal tule ja tänita (kõva häälega)!
Hetkel on kõik otsad lahtised ja ei tahagi neist veel väga midagi kirjutada...
Sellest tööst on selline siiber, et tahaks kõiki, kes seal töötavad kahvliga torgata (muidu ma ei ole vägivaldne) :P Sellise lasteaiaga töötame koos, et väga paha hakkab. Manageriga käisime ka rahadest rääkimas. Kukkus ohkima ja me ei saanud seda summat, mida küsisime, seega oleme nädalakese veel siin, samas käime Herossonissoses vahepeal ja leiame töö!! Pakime kohvrid ja tõmbame sinna minekut. Malia hakkabki kuidagi väikseks jääma. Liiga paljud näod on juba tuttavad.
Vahepeal käisime korra Herossonissoses. See siis linn, kuhu ilmselt kolime. Plaan oli, et läheme ühte klubisse El Paradisio, sest Brittal (siinse hotelli eestlasest animaator) on sealne omanik tuttav. No ja, et taksoga sinna ja tagasi. Meil Monikaga haudus peas hoopis teine plaan, et hääletame :D Autod vihisesid mööda vaid. Ainuke, kelle suutsime peatada oli üks natuke joogine briti kutt, kes oli oma kõik 20 sõpra ära kaotanud ja otsis hotelli taga. See oli tema esimene päev Malias. Ta palus abi, et ehk me teame hotelli, mis algab D-tähega. No ei teadnud. Siis pakkus ta välja, et tuleb meiega kaasa ja pärast tuleb meiega tagasi ka, sest siis on ta vähemalt kindlas kohas, kuna me vaatame, et ta kuskile ära ei kaoks. Hea plaan! Mulle tundus ka nii ja ütlesin muidugi JAAAAAA. Inimesi peab ju aitama..(Siinkohal olgu märgitud juba ette, et ükski heategu ei jää karistuseta!!). Ronisime siis 5-kesi (mina, Monika, Britta, Carl ja Dominik. Dom on ka animaator, Belgiast siin hotellis) taksosse. Algul lubas brit Carl, et tema maksab taksosõidud veel kinni ka, et me lihtsalt vaataks, et ta leiaks oma hotelli. Seda enam tundus olevat hea plaan. Siis avastas tüüp, et ta kaardid ja raha on kõik hotellis ja ta fotokas on ka kadunud. No midaiganes, olime juba poolel teel ja sõitsime ikka kohale. Carl tolknes terve õhtu meiega kaasas nagu kuulekas kutsu :) Lõpuks tulime temaga Maliasse tagasi ja leidsime ta hotelli ka üles. Suure vaevaga. Sest tegelikult elas ta kõrval linnas Stalises. Järgmiseks päevaks leppisime kokku õhtusöögi, et tüüp saaks ikka oma tänulikkust meile näidata. Aga siinkohal see heategu ja karistus, et see britinägu ei ilmunudki kohale. No midaiganes tegelikult, ses suhtes, et mina saan selle teo eest taevasse ju küll :)
Tutvusime ka 3 Belgia animaatoriga, kes töötavad Herossonissoses, Kreeta suurimas hotellis. Erinevad ujumiskoondised käivad nende hotellis treeninglaagrites, sest seal on 50m bassein. Lisaks veel 3 tenniseväljakut ja muud sportimisvõimalused. Seal saaks terve olümpia maha pidada :) Nad ütlesid, et kui tahad ühest hotelli otsast teise jõuda, siis läheb selleks ikka 30min aega, jala minnes. Ei tea kui palju selles faktis tõtt sees on..Üks tüüp oli Maron (ilmselt, sest me Monikaga oleme maailma halvimad nimede mäletajad. Rohkem sellised nägudevennad..:)).Ta oskas 7-t erinevat keelt rääkida. Jube värvikas tüüp. Kuid tema arvates on Hollandi pealinn Denhaag ja Austraalia pealinn ei ole kohe kindlasti mitte Canberra. Uskumatu kui kaua me vaidlesime. Igapäevaga veendume järjest rohkem ja rohkem, et ainult Eestis õpetatakse geograafiat. Lubasime sellele kutile maailma kaardi kinkida :D Veel parem oleks talle ilmselt terve atlas pihku pista või lausa gloobus isiklikult ..
Eile oli meil veel vaba päev ka koos Monikaga. Ärgates hommikul nägime vihmasadu. Mitte tibutust vaid konkreetset sadu. Ja seda jätkus poole päevani. Päikest sel päeval ei olnud ega tulnud. Väga paha hakkas taaskord. Täna, kus oli tööpäev siras päike juba kell 7 taevas ja ootas inimesi päevitama. Murphy seadused, vist!! Kuradi Murphy :P
30.mai
Ega suurt miskit uut polegi. See hotell, kus oleme on endiselt nõme. Ses suhtes, et nad märgivad üles, mis kell sa kuskile lähed ja mis kell tagasi tuled ja kui peaksid pidu väisama, siis teevad märke ka kui purjakil sa välja näed. Nagu normaalne koht vä? Üldiselt kasutame meie kojutulekuks hotelli tagumises otsas olevat aeda, kust tuleb siis üle ronida :) Kõik siinsed töötajad teevad nii. Samas on ju nii põnevam ka. Nagu action filmis :D
Ütlesime kahele töötajale, et me lahkume järgmine nädal. Nemad olid küll maru kurvad. No ma oleks ka kurb, kui minema läheksid kaks töökat inimest, kes kohati teevad tööd nelja eest. Ma ei kujta ette, kuidas nad hakkama saavad, aga eks see ole siis juba võõras mure.
Ilmad on taas ilusaks muutunud. Ilmselt seetõttu, et meil Monikaga pole vaba päeva paista :D Aga inimesed naudivad randa, merd ja basseini. Ise ei viitsi. See töö on iga mu pisemagi lihases oleva kiu ära kurnanud. Viimati olin füüsiliselt ilmselt nii väsinud siis, kui me Karoliinekesega ühel toredal suvel maasikakorjamise tööd proovisime. Aga eks nad kõik ole vässud seal ja seetõttu teevadki vähem. Aga kui kõik hakkaks vähem tegema, siis jääb kõik tegemata ju. Ahh isegi ei viitsi neid inimesi enam kiruda, sest ega see ju miskit paremaks muuda :) Hotellis on itaallaste ülekaal hetkel, 70-80 aastased vanapaarid puhkavad. Nad on naljakad, aga siiski väga rõõmsameelsed ja sõbralikud. Üks onkel küll lõi mulle vastu kätt, kui tahtsin ta taldriku liiga vara ära korjata, aga see oli pigem naljakas :) Ja loomulikult teise rahvusena ruulib vene. Nemad on rohkem sellised karnevali memmed ja taadid. Kui õhtusöök, siis peab ikka miskit sädelevat seljas olema ning jalas vähemalt 10cm konts. Kosmos pole kaugel..
Ise olen endale mingi haiguse külge pookinud. Aga meie töötajatest jäin mina siis neljandana ülemiste hingamisteede põletikku. Hehh, ise diagnoosisin :) Nohu teeb olemise ikka korralikult kehvaks ja köhapoiss on ka ebameeldiv. Eks vaatab, kas päike suudab ravida. Lisaks sellele on meil randmed paistes kandikute kandmisest ja muskel nii suur, et tahab särgi lõhki rebida.
31.mai
Sain eile õhtul eestlase, Kadi, käest mingi huvitava ballooniga ninarohu. Antibiootikum. Vurtsutan seda ikka ninna vahel ja enesetunne on umbes 38 korda paremaks muutunud :)
Töö juttu ka ikka, sest täna otsustasin, et on vahe ikka, kas sind kasutatakse ära või sa lased ennast ära kasutada. Mingi Krunn tuli ja varastas minu osakonnast kahvleid ja nuge, mida oli mulle sinna toonud Raili. Noo ja ma tõstsin lärmi, et mida sa teed nagu? Tema oli enda arust kaval ja ütles, et tal läheb neid tavernas õhtul vaja. Samal ajal, aga poleeriti köögis kahvleid ja nuge, aga sealt ta võtta ei saanud nagu. Ja siis tõmbasin lärmi suureks ja rääkisin meie Väiksele Bossile asja ära. Ma räägin, et sellise lasteaiaga töötame seal, et paha hakkab. Krunn sai õiendada, aga mina oma kahvleid tahasi ei saanud. Nagu cmoooon, mingite kahvlite pärast nii palju ja lärmi ja seda on iga jumala päev. Sõimerühm!
Ise olen siin veel downloadimise kunniks hakanud. Igast asju tõmban netist alla, nii, et silm ka ei pilgu :) Seda kõike selleks, et vaba aega sisustada. Hetkel hoiame kätt „So You Think You Can Dance Season 6“ pulsil. Olguli, et see juba lõppenud on. Meie jaoks on kõik uus nagu juunikuus. Sest, et ka meie Monikaga tahame kunagi tantsujumalannadeks saada, jalga kõrva kõrvale visata ja spagaate lennutada, ise teist nägu tegemata. No ja, kas vaatamine, siis pole hea võimalus miskit kõrva taha panna. Olgu see siis jalgki.:D Ja pärast läheme Malia kohalikesse öö lokaalidesse end tõestama. Kuigi siin läheb rohkem peale selline posti ümber tants. Aga me tahaks ikka miskit uut siia Malia ööellu tuua. Olgu see siis kasvõi mingi väike jalaviibutus kuskile suunas. Revolutsionäärid!! Rebel värk :D:D:D
Rõõmsat viimast maid ja minu kiiret paranemist...
Kails
22 May, 2010
22.mai – koosolek :P
18 May, 2010
18.mai - jälle puhkan
Maailmapikk blogi tuli. Seega, kui te kohe kõike läbilugeda ei jõua, siis lugege täna pool ja homme pool :D
Mulle anti, uskumatu, aga tõsi jälle vaba päev täna. Kardan, et see tähendab ränka töötamist kahel tuleval nädalal..Aga täna tuleb Päike, rand, meri ja internet ja väike söök ka lõunal..:)
Uskumatu, juba 3 nädalat Kreetal oldud. Mulle ikka meeldib siinne rahvusvaheline seltskond. Ainuke asi, millega harjuda ei suuda (veel) on süsteemi puudumine ja see, et kreeklased ei oska töötada nagu üks meeskond. Bossid ei näe terviklikku plaani või siis näevad just liiga suurt plaani. Nad ei oska keskenduda sellele, et kõik asjad, mis tänaseks päevaks ette nähtud tuleb ju ära teha. Lihtsalt jooksutatakse ühe ülesande juurest teise juurde, olenemata, et esimene ülesanne pole veel poole pealgi. Lihtsalt hakivad oma süsteemi ja see omakorda sakib... Peab ilmselt asju võtma lõdvemalt ja rohkem üle laskma või siis lihtsalt mitte kuulama. Ei teagi, mis see õigem oleks, sest tahame ju palka juurde küsida. Sest, et eile lõunal, kui ma olin üksinda suuuures osakonnas, siis ma lihtsalt jooksin end viieks seal. Mulle ikka meeldiks asju korrektselt teha. Kiiresti küll, aga viies kohas korraga ma siiski veel olla ei suuda. Hetkel ei saa minna ütlema ka, et, mees su süsteem ei tööta!! Oleme madalamad kui mistra hetkel :P Ja nädala pärast läheme läbirääkimistele. Sellised plaanivennad olemegi :D
Kliendid restos küsivad, et kust me pärit oleme ja tunnevad ikka huvi. Eile üks ütles, et tema mees on ka Eestist, aga ta on hetkel merel. No hästi siis! Ohoo üks saksa naine kutsus mu vaikselt enda juurde mingi päev ja andis salaja mulle 4 eurtsi. Vähe ei rõõmustanud :) Aga ju me, eestlased, oleme nii erineva välimusega, et tekitame paratamatult enneolematut uudishimu :)
Sidruneid kasvatav puu
Nüüd siis veel paberimajandusest. Viimane kord saime korda aetud ühe numbri, aga kaks teist jäid puudu, sest süsteem ei töötanud, kuna üks kreeklane otsustas, et temal ja teistel numbrinaistel ning –meestel on puhkepäev. Teadsime, et esmaspäeval peaks olema uus minemine, aga keegi polnud uut infot meile andnud. Pidime esmaspäeva hommikul kell 11 tööle minema. Enne seda otsustasin siin esimest korda jooksma siis minna. Läksingi 9.15. Hotelli ees nägin küll valget Volks bussi ja suurt munapeast manageri, kes seal seisis. Ütlesin talle viisakalt tere ja hakkasin jooksma. Poole tunni pärast olin tagasi ja nägin, et kolm animaatorit seisavad tollesamuse bussi juures. Läksin küsima siis, et mis toimub, kas mingi numbrijaht jälle. Nemad vastasid, et jah. Pangu ma kiiresti riidesse ja siis lähme Herossonissosesse (ilmselt sellel linnal ikka niipalju s-tähti pole :P). Tõmbasin siis kiirega koju ja 30 sekundiga duši ja valmis minekuks. Monikale olidi vahepeal uksele koputatud ja öeldud, et kiiresti kiiresti nüüd nüüd vaja olla receptionis. Põhjust ei öldud. Nagu vangulaager vä?? Nelja tärni hotell my ass!! Läksime siis sinna ja otseloomulikult asusime lihtsalt ootama. Käisime hotelli accounting kontoris (ei tea, mis see eesti keeles olla võiks. Kantselei äkki :P), kust võeti meilt mingid paberid ära ja lisati ühed veel juurde. Lõpuks tuli hotelli ette siis buss. Seekord isegi Malia Beach Hotel kirjadega ja istmetega :D Me ei uskunud oma silmi. Läksime siis kahe saksa animaatoriga järgmisse kontorisse. Andsime allkirjad mingile paberile (raduselt müüsime oma hinge :P) ja sõitsime uude kohta. Tax office ilmselt. Seal ootasime ja saime mingi numbri. Nalajatasime, et saime uue identiteedi ja nüüdsest olen ma Manos (suht levinuim nimi siin Kreeta meeste seas ja igal Manosel on kas supermarket või baar). Saime selle mänguga siis lõpuks ühelepoole. Ainuke küsimus, mis mu peas veel keerleb on, et miks ei võinud see manager öelda mulle juba enne, kui ma jooksma hakkasin minema, et toimub hoopiski väike ekskursioon Herossonissossesse..??? Vastus on ilmselt kreeklane.
Kodutee teisele poole
Täna hommikul koputati vihaselt, keset mu õndsat und, toa uksele, mis tegelikult on aken. Nagu algul ei jagand matsu, et mis nüüd siis?? Lõpuks nägin vana meest või õigemini ta nina. Küsisin, et what?? Vastust ei tulnud. Tõmbasin siis lühkad jalga ja läksin uksele. Sain kirja :) Et pean täna minema nende paberitega siia hotelli kantseleisse. Nagu, miks ma eile ei võinud nendega juba kuskile minna. Need kreeklased ikka oskavad asju segaseks ajada. Veiderdised sellised!!
Hommikune kiri
Vahepeal on eestlasi ka lisandunud siia hotellitöötajate seltskonda. Animaator Brita. Rohkem ma ei teagi temast, aga tundub nagu siin oleks eestlaste invasioon :)
Lubasin kunagi, et kirjutan inimestest, kellega koos töötame. Siin see siis on. Nad on suuremalt jaolt väga toredad ja värvikad oma väikeste kiiksudega :)
Kodutee ühele poole
GIANNIS nr. 1- meie jaoks SUUR – Tema on boss. Või nohh üks bossidest. See vend lihtsalt tuleb tööle ja kukub räuskama üle restorani. Mul pole aimugi, mida ta räägib võibolla teeb nalja. Ei tea ja ei usu ka väga. Selline konkreetse lobapidamatusega tüüp. Talle meeldivad vanemad sakslannadesst daamid. Need võtab uksel kohe vastu ja juhatab isiklikult laudadesse..Õhtul kui töö lõppeb, siis teistel töötajatele on ette nähtud ühine söök. Aga need kaks bossi tulevad leti alt välja oma salasöökidega, mida nad on kõrvale suutnud panna. Ja loomulikult võivad nemad ka õlut rüübata. Selline vahetegemine käibki.
GIANNIS nr.2 – meie jaoks VÄIKE või MR. POTATO – Tüüp on nagu kirikust tulnud selline väike junn. Käsutab palju. Mulle tundub, et ta karistab mind pidevalt millegi eest, sest pidevalt jään ma talle ette. Ja siis ta ütleb mulle Kaili, SCUPA!!, et siis pese põrandad. Tuli seletas mulle ühel lõunal, kui väljast pühkisin, et no no no. Kõigepealt tuleb teha ülevalt restost ja siis alt restost ja siis alles õuest. Eelmine päev oli mulle just öelnud, et alustuseks pühi väljast. Siis pärast kui jälle pühkisin, siis tuli ütlema, et miks ma pühin sealt kus ma pühin, et siit pole vaja teha. Nagu tema olekski mustusejumal ja teaks, kust on must. (Aga mina olengi Scupa printsess). Selline tujudega vend ongi. Suht mõttetu Mr.Potato.
KOSTAS – meie jaoks VUNTS. Tüübil on nii rängad vuntsid ees, et me arvame, et ta võiks endale peavõrgu näo ette panna, et tal need vuntsid toidu sisse ei läheks :D sellised killuvennad olemegi ja mõtleme igast asju välja. Tüübil on põlv juba viimased ma ei tea mitu aastat haige. Käis opil ja värkki. Tahab ainult sellest rääkidagi kui raske tal on selle põlvega. Tal on 10-ne aastane tütar, kass ja jänes. Aga tööd teeb nii, et kui oleme taga ühes oskaonnas, siis ta kaob lihtsalt ära kuskile. Nüüd ma juba tean kuhu :). Käib köögis kohvi lonksamas ja suitsu pahvimas. Tööta siis sellisega..30 aastat seal restos juba kükanud. Ta räägib paremini saksa keelt kui inglise keelt ja siis ta pikib oma jutu vahele sõna und nagu and asemel.
MARIOS – meie jaoks LÄGAKOLL või LÄBUKONN või SUPER MARIO – tüübi osakond on maailmaläbune. Tal ei ole süsteemi. Vahetab laudlinu, siis kui isegi pime näeb, et see must on. Muidu aga võib olla natuke must siit ja sealt. Tegelikult on ta pärit Makedooniast, aga siin kreeklastele ei või seda mainida, sest kreeklastele ei meeldi makedoonlased ega albaanlased ja ka türklased mitte. Sellised nad ongi :S Ta on siin restos töötanud 4 või 5 aastat ja ikka ei saa asjadega hakkama. Jõulude ajal ostab ta D&G kauplusest riideid, sest siis on -80% allahindlused ja talle väga meeldib Dolce&Gabbana. Selline vend ongi..32 aastane. Nüüdsest töötab ta välibaaris.
SOFIA – meie jaoks EMME – Hästi tore ja rõõmsameelne inimene. Ta on alles äsja vanaemaks saanud. Tihti tuleb ja näitab oma telefonist lapselapse pilte :) Tohutult asjalik ja ta töötab suures osakonnas alati ning saab enamvähem ideaalselt hakkama. (aa muuseas selle osakonna asja me peilisime ka ise kuidagi välja. Ega keegi ei seletanud meile, et neil on osakonnad). Vahel tuiskab mööda ja ütleb ainult ouhh my god ohhh my god ning tuiskab edasi. Täna olid tal esimest korda juuksed patsis. Sellise fakti kirjutasingi praegu :D
EVI või EFFI – meie jaoks BI POLAARNE – see tädi on kahtlane. Kunagi ei viitsi terviklikult tere välja ütelda. Ütleb yassu asemel yaaa. Siis ta teeb koguaeg meile Monikaga silma. Mingi kahtlane veits. Kahtlustame, et tal on mingid tikid peas. Söögilauas ei saa ka pilku meilt ära. Alguses arvasime, et äkki ta on natuke lesbi või nii, aga siis avastasime, et abielusõrmus sõrmes. Aga ega gei abielud eksisteerivad ju ka :) Mega tujudega!
THOMAS – meie jaoks VANAISA – 30 aastat kelneri ametit pidanud mees. Kogemustega vanahärra. Vinnab raske kandiku oma käe peale ja ei tee teist nägugi. Oma
viisakatele tööriietele viskab Nike dressi peale ja läheb sõidab rolleriga koju.
ANTONI – meie jaoks ILUS POISS – noo mis ta nüüd nii ilus on, aga tüüpilise kreeklase välimusega ta pole. Töötab siin allest teist suve, 23.aastane. Tema oskab inglise keelt tsipa rohkem kui teised. Antonist oli meil alguses väga palju abi. Nagu väike inglike. Kui nägi, et me Suurest või Väiksest aru ei saanud, siis oli kohe kohal ja varmas seletama. Ütles mulle ükspäev, et talle meeldib massaaž ja eriti meeldib talle huultega tehtud massaaž. No hea teada siis. Hetkel ta ei usalda ühtegi naist.
ANNA MARIA – meie jaoks ROBOTO – tema on pärit Horvaatiast. Nüüd töötab buffees, sest tal on käsi haige ja ta ei saa nii suuri raskuseid kanda. Elas kunagi Saksamaal, kus kohtus oma praeguse kreeka mehega. Seega ta räägib kodus saksa keeles ja tööl vigases kreeka keeles. Ta armastab loomi ja korjab neid tänavalt üles ning otsib neile kodud. Temale me meeldime. On korduvalt seda maininud. Aga tegu on konkreetse robotnaisega. Lihtsalt tüübil on kõik tehtud kui sa alles mõtled, et võiks teha. Eile ta kukkus kaks korda pikali. Korra köögis, sest libe oli ja teine kord buffees. Ei teinud teist nägugi. Olgugi, et endal pluusil jalajäljed.
FROSO – meie jaoks TUKK – töötab buffees. Ehk siis kannab toite buffeesse ja sealt ära. Tädil on ränk tukk pähe keeratud. Sellise suure rulliga. Raudselt tuleb tööle rolleriga, eest klaasiga kiiver peas ning kiivri alla on keeratud rull. Kui kohale jõuab, siis võtab kiivri ja rulli ära ning võtab rinna taskust mini lakipudeli ning laseb surtsu juustele ja sammub rõõmsalt tööle :) Lisaks oma tukale jookseb ta koguaeg ringi tukk legvimas tuules. Maratoonar.
FOTINI vist – meie jaoks KRUNN – kannab krunni koguaeg. Selline väike, aga usin ja agarust täis. Natuke kurja olemisega tädi. Mees toob teda rolleriga tööle ja ta istub seal nii kuninglikult küljega. Pole tast nagu väga veel sotti saanud.
GIOS – meie jaoks ITAALIA KOKK – töötab oma väikses boksis ja teeb itaalia toitu. Tal on niburõngas ning sinine samet dress. Selline väike moeguru ongi. Koguaeg keel suust väljas.Nägime tüüpi ükspäev rolleriga linna vahel. Taga istus mingi blond tšikk. Järgmine päev ütlesime, et nägime teda tšikiga. Tema küsis selle peale, et millise tšikiga? Noo see ütleb ta kohta paljugi. Ma arvan, et ta on liiga palju päikest saanud. Piste ilmselt :) Eile küsis Monikalt, et ega ta ei tea, kust kohast siit Maliast saaks uue piercingu osta, et ta olevat eile niburõngas ära kadunud ja see auk hakkkab kinni kasvama muidu. Monika vastas, et ei tea. Seepeal lehvitas Gios oma rolleri võtmetega ja ütles, et ta siis läheb ja otsib :D
GEORGE – meie jaoks KILLU või NALI – Tema lisandus alles üleeile. Koguaeg üritab kildu rebida, aga kuna inglise keel ei ole kiita, siis väga nagu ei õnnestu. Pole temaga veel väga tööd saanud teha. Muidu elab Ateenas ja kutsub enda Giorgio Armaniks. Mida iganes. Siin on inimestel teistmoodi naljad :D
Mässlev meri
Selline ülevaade siis. Ilmselt pole see teile nii naljakas lugeda, kui meile siin nendega igapäevaselt koos töötada. Kunagi ehk üritan neist ka pilte teha, siis saate elavama pildi :)
Techno-pidu meres
Lõpetuseks ka selline teadaanne veel, et mu telefon on katki, kuna kaotasin aku ära, peale seda kui see basseinis ujumas käis. Panin ta küll päikese kätte kuivama, aga vaevalt, et see ise endale päikesepatareid kasvatab. Õnneks võtsin ma kaasa teise telefoni, LG Wireless FM :D:D Et mind saab endiselt kätte! Aga kuna ka Monika mobiil tegi supluse, siis me kasutame seda Wireless FM-i kahepeale nüüd ;D
Asendatavaid asju ma taga ei nuta..
Puhkuse Kails
Subscribe to:
Posts (Atom)